Kategoriler
Ana SayfaKadın ve AileYa dünyayı sunacak eşler ile evlenin yada Müslüman gençlere fitne olmayın

Ya dünyayı sunacak eşler ile evlenin yada Müslüman gençlere fitne olmayın

Ya dünyayı sunacak eşler ile evlenin yada Müslüman gençlere fitne olmayın

السلم عليكم ورحمة الله

Kardeşlerim uzun zamandır gözlemlediğim ve artık kendimi susturamadığım bir mevzu var inşaAllah, din nasihat dinidir önce kendi nefsime sonra siz kardeşlerime bir şeyler söylemek istiyorum.

Konuştuğum bir çok kız kardeşim evlenmeyi ve tevhidi bir yuva kurmayı hayal ediyor, lakin sadece istekler bununla  kalmıyor bir Mücahid ile dava eri ile evlenmenin ne kadar fedakarlık gerektireceğini unutuyorlar. Nişan olacağı zaman israfın son derecesine kadar harcama yapıyorlar kaç takım kıyafet alınıyor nişan tepsisi ama en güzelinden ve pahalısından, süsler, ihtişam, gösteriş ve maalesef ki “DESİNLER”e girmeden yapamadığımız  ama tevhidi bir yuva kurma hayallerimiz daha en baştan dünya ile karma karışık oluyor.

Bazı kardeşlerimden ‘Ben istemiyorum bu kadar israf etmeyi fakat almazsam annem çok kızar’ sözleri işitiyorum kardeşlerim bizler dava için evleniyor isek karşımıza gelen ailemiz de olsa Allah için dur diyebilmeliyiz, hak olan şeyleri ailemizin suratına söylemeliyiz ve bunda sukutumuzun asla bir cevazı yoktur. Gerek tesettürümüz olsun, gerek gittiğimiz ilim yerleri olsun ailem izin vermiyor sözleri asla bir mazeret değil bir bahanedir, bizler Mus’ab bin Umeyr’i ne çabuk unuttuk?

İslami yapısı sağlam bir aile kurmak dünya ile birlikte olmuyor maalesef kardeşlerim, hem evini sıfırdan döşeyip içini eşya ile dolduracak milyarlarca borç yaptıracaksınız hem de içinde tevhidi haykırmaya çabalayacaksınız, maalesef kardeşlerim bütün uğraşlarınız boşa çıkacaktır. Bizler evlerimizi ve önem verdiğimiz şeyleri ahiret dertlerimiz ile samimi olarak değiştirmediğimiz sürece asla bu huzuru yakalayamayacağız.

Bir Mücahid  ile bir dava eri ile evlenmeyi murat ediyor isen her an hicrete hazır olmalısın, hicrete hazır bir evin, hicrete hazır bir hayatın olmalı, aksi halde iddia ettiğimiz şeylerin çoğunda da yalancı durumuna düşmüş oluruz. Düğünlerimizde tevhidi akideye sahip olan kardeşlerimin çoğundan takva beklerken fetva mertebelerini yaşarlarken, hatta harama düşerlerken görüyorum ve vallahi kınamıyorum üzülüyorum Allah (svt)  buyuruyor “Ey iman edenler! Yapmayacağınız şeyleri niçin söylüyorsunuz?” (Saf, 2)

Ey İslâm davasına baş koymuş dünyayı istemeyen kardeşim, senin düğününde giydiğin gelinlik Batının bir parçası biz kılık kıyafet olarak dahi kafirlere benzememeye özen göstermeliyiz “Kim bir kavme benzemeye çalışır ise o onlardandır”(Ebu Davut) kafirlere benzemeyin hadisi ile ne zaman amel edeceğiz?

Düğün salonlarına verdiğiniz paralar ile kim bilir kaç ailenin aylık yiyecek ihtiyacı giderilir, kaç şehit evladı mutlu edilebilirdi  ama o zamanlarda harcamanın en insafsızcasını yaparak sonuna kadar gösteriş kokan her şeyi alıp sergiliyoruz insanlara, ne aklımıza Halep  geliyor nede diğer zulüm gören Müslüman kardeşlerimiz. Oysa evlenirken hakikaten Müslüman bir aile kurma hayalleri ile evlenmek istemiştik, temelleri sağlam atılmayan bir evliliğe doğru sürükleniyorsunuz.

Birde o bir günlük gelinlik için harcanan milyarlar var! Ey İslam davası ile dertlenen ve dava eri ile evlenmek isteyen kardeşlerim talip olduklarınız ile yaptıklarınız çok tezat şeyler, ya dünyalık peşinde koşun ve size dünyayı sunacak eşler ile evlenin, yada salih niyette olan, davaya odaklı olan, ve bu yolda mal ile can ile cihad edecek olan gençlere fitne olmayın.

Rumaysa Elif Dağıstani

Genç Muvahhide

Paylaş:
Etiketler
Yorum
 • ne kadar guzel yazmışınız..
  benım gorduklerımde tam zıttı..
  ben oyle bır evlılık hayal ederken -orneklerınızdekı gıbı degıl hakıkaten o sekılde- yanı samımı bır sekılde tevhıdı evlılık..
  ancak en takva ve nıyetlerı o sekılde gıbı duran erkekler hayal kırıklıgına ugrattı.yanı sözde kalıyor bazı seyler..dılde şeriat ama uygulamada azıcık zorlukda pes eden eş adayları..erkekler de dunyalıga batmıs durumda..- gordugum ornkler ıcın genellemelerım ve ayrıca vazgecme kısmı daha konusma kısmında..mesela çalısmama konusu ..kredı kartı ıstemıyorum eve tv ıstemıyorum kısmında kalıyor ..yanı bırde tamam denıp ılerde gelınlık ıstemıyorum dedıgımde ne olur dusnemıyorum herlde kalp krızı gecırırler..
  hatta dunyalık sart kosulmamasından acaba bır kusuru mu var sorusu gelıyor akıllarına..
  çalısmayan bır bayan evde durursa zarara gırecekmıs havası var…
  sadece namaz kılsın ama berbat dugunlere gıtsın kaşını da alsın yanı ıstedıgım kadar dınını yasasın dıyor sankı erkekler..
  ayrıca gelınlıgı gıymemeyı kabul edecek erkek varsa helal olsun…şimdı şeriate uygun yasayan ya da yasamaya çalışan kısıler asırılıkla suclanıyor.. çevremde sözde dındar kızlar da dahıl kına gecesı berbat muzık eşliğinde oynama .makyaj.. gelınlık bunlardan vazgecenı gormedım tam gaz gunahta yarısa devam edıyoruz sankı…Allah sızın gıbı dsunen ve yaşayan insanları cogaltsın..kalbmızdekı vehnı atsın…salıh salıha eşler nasıp etsın
  –bu bahsttıgım eş adaylarını kendım tanımadım. aracılar veya annelerı vasıtasıyla ıletılen dusuncelerımzıle ısteklerımızle ..yanı gezıp tozup kendım tanımadım kımseyı..
  Allah hayırlı eş nasıp etsın..gunahsız dugunler nasıp olsun..
  keşke bu yzıyı yazan kısı ıle tanısmam mumkun olsa cok ısterdım..yazıdakı degındıgı seylerı aşırılık goren anlayıs fazla..ben cok sevınıyorum bu fıkırde ınsanların oldugunu gordukce..Allah hayırlar versın sızlere..selamunaleykum

  20 Ekim 2018

Yorum Bırak