Kategoriler
Ana SayfaFikir - DavetÜmmete mesajlar…

Ümmete mesajlar…

Ümmete mesajlar…

 
+ BULUNDUĞUNUZ HER YERDE “biri” DAHA VAR. BUNA (+1 FORMÜLÜ) DİYORUZ. O SİZİ GÖRÜR, İŞİTİR VE YAPTIKLARINIZI KAYDETTİRİR. FİLMİNİZ YA “Zebani”liktir. Ya da “Huri”lik.
+ NE ZAMAN “gölgeme” BAKSAM, GÖLGEMİN “Rad-15”i YAŞADIĞINI, TESLİMİYETİNİ GIPTA EDER; “YA RABBİ!! GÖLGEMİN SAMİMİYETİNİ BANA NASİP ET” DİYE DUA EDERİM…
+ MÜJDE! MÜJDE! MÜJDE! İŞLEDİĞİNİZ “günahları” “sevaba” ÇEVİREBİLİRSİNİZ. YANLIŞ OKUMADINIZ. BUNUN İÇİN (Furkan-70)’i OKUYUP PRATİK YAPMANIZ YETERLİ. E HADİ BİSMİLLAH…
+ İNFAK EDERKEN GÖNLÜMÜZDEN KOPAN PARÇANIN BÜYÜKLÜĞÜ “Cennetteki bahçemize yeni fidanlar dikilmesini sağlar” HELE DE VERECEKLERİMİZ “SEVDİKLERİMİZDENSE…”
+ İMANIN ONAYLADIĞI “bilgi”, PRATİĞE YANSIR. BİLGİ ÇOK “amel” AZ İSE İMANDA PROBLEM VAR DEMEKTİR. PROBLEMLİ İMANLI DA, ATEŞTE “zebanilerle dans eder.”
+ AİLEMDEN HERHANGİ BİRİLERİ NE ZAMAN “CENNETLE ARAMA GİRMEK İSTESE” ONLARA “Mearic-11-14”ü HATIRLATARAK “KENARA ÇEKİLMELERİNİ” TALEP EDER. “ISLAH OLMALARI İÇİN” DUA EDERİM.
+ ÖMRÜMÜZ üç kutu İÇİNDE GEÇİYOR “Ev, araba ve işyeri” KARANLIK, BUZ GİBİ VE DAR OLAN 4. KUTUDA SON BULUYOR. BU KUTUYU YA Huriler AÇAR YA DA Zebaniler…
+ NE ZAMAN “günah” İŞLESEM ŞEYTANIN BİR SIFIR ÖNE GEÇTİĞİNİ BİLİR, GOLÜ “TÖVBE VE SALİH BİR AMEL İLE” İPTAL ETMEYE ÇALIŞIRIM.
+ İNSANIN ÖMRÜ “saat pili” GİBİDİR. NE ZAMAN, NEREDE BİTECEĞİ ÖNCEDEN BİLİNMEZ.
+ ÖLÜME HER YER, “Aynı uzaklıktadır.” SAVAŞA KATILMAKLA ÖMÜR “kısalmaz”, SAVAŞTAN KAÇMAKLA DA ÖMÜR “uzamaz”. İNSAN “eceli” İLE ÖLÜR.
+ NE ZAMAN “yatağıma” UZANSAM “Al-i İmran-191”in BANA “Nazil” OLDUĞUNU HİSSEDER, ALLAH’I ZİKREDEREK DİLİMİ “Islak” TUTMAYA ÇALIŞIRIM.
+ NE ZAMAN “uyumaya” ÇALIŞSAM (ZÜMER-42) AKLIMA GELİR. “Ya dönmezse?” “DİYE DÜŞÜNÜR” “GÜNAHLARIMIN AFFI İÇİN TÖVBE EDER”, YORGANIMI ÜSTÜME ÇEKERİM.
+ NE ZAMAN HAREKETE GEÇMİŞ “bulut” GÖRSEM “Araf 57”nin BANA “göz kırptığını” HİSSEDER; ALLAH’IN HER AN FAALİYETTE OLDUĞUNU DÜŞÜNÜRÜM.
+ DÜNYA HAYATI “tiyatro” SAHNESİNDEN İBARET VE SEN DE HERKES GİBİ “başrol” DESİN. ROLÜN BİTİNCE DE SAHNEDEN AYRILIP “geldiğin yere” GERİ DÖNECEKSİN.
+ AZRAİL (A.S.) IN KARŞINIZA GEÇİP SAATİNE BAKARAK; (BİRAZ DAHA VAKTİN VAR. İSTERSEN OYALANMAYA DEVAM ET. İSTERSEN DE “öteki taraf” İÇİN HAZIR OLMAYA ÇALIŞ) DEDİĞİNİ İŞİT.
+ SAYILAMAYACAK KADAR ÇOK NİMET KARŞISINDA KOLAYCA HESAP VERMENİN YOLU, “NİMETLERİ TEFEKKÜR ETMEK, TEFEKKÜRÜ İBADETLE SÜSLEYİP NİMETLERİ ANLATMAKTAN” GEÇER.
+ TABİ OLDUĞUMUZ İMTİHAN “öss” SINAVINA BENZER. HER İKİ SINAVDA “zamanla yarış” GÖZE ÇARPAR. HER İKİSİNDE DE “Çok soru çözen” KAZANIR. ÖSS “fakülte” VERİR, RABBİMİZ “cennet”
+ SAHABELERİN İMANLARINI ARTIRIP BAYRAM YAPTIĞI SAATLERİ “UYKU İLE KATLETMEMİZ” GÜNAH OLARAK YETER BİZE.
+ AHİRETTE, AİLENİZDEN SEVAP İSTERKEN; SİZLERE “zırnık” VERMEYECEKLERİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?
+ NE ZAMAN“günah işleme potası” NA GİRSEM SOL TARAFIMDAN “sakın ha!!. MÜREKKEBİMİ CEHENNEMDEN ÇEKTİM. YAZARSAM yanarsın!.” DİYE BİR SES İŞİTİR GERİ ADIM ATARIM.
+ NEZAMAN “zenci” GÖRSEM, KAYA ALTINDA YÜKÜMÜ HAFİFLETEN “Bilal” AKLIMA GELİR. YA RABBİ!! SEN, EHED! EHED! DİYEN ŞEHİD’E VERDİĞİN İMANI BANA DA VER DİYE DUA EDERİM.
+ NE ZAMAN “dağ”A BAKSAM, BANA BAKIP; “NE İYİ ETTİNİZ DE (Ahzap-72) nin muhatabı OLDUNUZ.” DEDİĞİNİ İŞİTİR; ALSAYDIN BU YÜKÜ SIRTIMDAN, SANA BEN ÇİÇEK AÇSAYDIM, DERİM.
+ BAŞIMA BİR MUSİBET GELDİĞİNDE “Rahatlamanın” REÇETESİNİ “Tegabun-11” ADRESİNDE BULURUM. HEM SABREDEREK “Ecir” ALIRIM HEM DE GÜNAHLARIMIN “Döküldüğünü” HİSSEDERİM.
+ KOCASINI “Cihad”a GÖNDEREN BİR KADININ YAKINLARI; “KOCAN ŞEHİD OLDU DİYELİM. ÇOCUKLARINIZA KİM BAKACAK?” DERLER. KADIN DA; KOCAMI RIZIK VERİCİ OLARAK GÖRMEDİM HİÇ, DER.
+ DÜNYA, CENNET VE CEHENNEM… ÜÇ AYRI HAYAT, ÜÇ FARKLI RESTAURANT…
+ NE ZAMAN “İki ayaklı kur’an” GÖRSEM, KENDİMİ “tozu alınmış” AYNA KARŞISINDA HİSSEDER KUSURLARIMI GÖRÜP, TEDAVİ ETMEYE ÇALIŞIRIM.
+ HOŞA GİTMEYEN BİR ŞEY OLDUĞUNDA “gadderullahi ve maaşae feale” “ALLAH’IN TAKDİRİ, NE DİLEDİYSE ONU YAPTI.” DER; O’NUN KONTROLÜNDE “cereyan” EDİLDİĞİNİ DÜŞÜNÜRÜM.
+ Ayetler tablosu” GÖKYÜZÜNE BAKTIĞIMDA “Mülk-3”ü KULLANARAK RABBİM İLE “Diyalog”a GEÇERİM, GÜCÜNÜ ZİKREDER, “secde” EDERİM.
+ SECDEDE KALIŞ SÜREMİZ “Rabb’la” OLAN DİYALOĞUMUZUN VİTRİNİDİR.
+ GÜNAHLARI DÖKEN “Ramazan kasırgası”na YAKALANMANIZI TEMENNİ EDER, RAMAZAN BAYRAMINIZI KUTLARIM.
+ ALLAH’IN “azabına” KAVUŞTU DENİLEN HİÇBİR CENAZE NAMAZINA ŞAHİT OLMADIM. BİRİLERİ BUNLARA ALLAH’IN “azabı”NIN DA OLDUĞUNU HATIRLATSIN.
+ SİGARA İÇEN BİR MÜSLÜMAN GÖRDÜĞÜMDE; “yakarken bismillah, SÖNDÜRÜRKEN DE EL-HAMDULİLLAH DER MİSİN?” DERİM. SIRITTIKLARINI GÖRÜR, ADLARINA ÜZÜLÜRÜM.
+ NE ZAMAN “İnsan ekili” BAHÇE GÖRSEM, BEZ İLE DÜRÜM YAPILARAK “tahtalı at’a” BİNMEKTEN ALLAH’A SIĞINIR, “kefensiz” GÖMÜLMEK İÇİN ALLAH’A DUA EDERİM.
+ GIYBET YAPMAK İSTEDİĞİMDE; haşeratlar sofrasına KONUK OLMUŞ; KARDEŞİMİN CESEDİNİ YEMEKLE MEŞGUL OLUP “kurtçukların ekmeğiyle” OYNAYACAĞIM AKLIMA GELİR; SUSARIM.
+ ”Kafir” GÖRDÜĞÜMDE akidemin burnuna” CEHENNEM KOKUSU GELİR. AKİDEME KARDEŞ YAPMAK İSTEDİĞİMDE; YA CEHENNEM KULÜBÜNE ÜYE OLDUĞUNU SÖYLER YA DA “transfere” HAZIRLANIR.
+ NE ZAMAN TARTIŞMAK İSTESEM HAKEMİN VE KAZANAN TARAFIN “şeytan” OLDUĞUNU DÜŞÜNÜR, TARTIŞMAYA NOKTA KOYANIN “malı götürdüğüne” İNANIRIM.
+ DEFTERİN SAĞDAN GELMESİNİ İSTEYENLER SAĞA YANAŞMAK ZORUNDADIRLAR. SAĞA GİDEN YOL DA MUHAMMEDİ BİR ÇİZGİDEN GEÇER.
+ YEDİRİP İÇİRDİKLERİMİZ “defterimize” ECİR OLARAK YAZILIR, YEDİKLERİMİZ VE İÇTİKLERİMİZ “tuvalete” “mok” OLARAK DÜŞER.
+ NE ZAMAN KARTALA BAKSAM; ALLAH’IN “yırtıcılık” SANATINDAKİ AHENGİNİ “GAGASI, GÖZÜ, KANADI, PENÇESİ, AVLANIŞI, YUVASI VE SES’İNDE GÖRÜR; “HAYRANLIĞIMI DİLE GETİRİRİM.
+ GÜNEŞİN BATIŞINDAN SONRA “Furkan-47” AYETİNİN ŞEHRE VE İNSAN FITRATINA, BİR YORGAN GİBİ ÖRTÜLDÜĞÜNÜ GÖRÜRÜM. HER AKŞAM “nazil” OLUR YERYÜZÜ SAKİNLERİNE…
+ OTURUP DİNLENMEK İSTEDİĞİMDE “kalk ve uyar” AYETİNİN O AN BANA NAZİL OLDUĞUNU HİSSEDERİM. YA (İNŞİRAH-7)’Yİ YAŞAMAYA ÇALIŞIRIM, YA DA OTURDUĞUM YERDE ÇAKILIR KALIRIM.
+ Ailem VE akrabalarım, NE ZAMAN FİSEBİLİLLAH’TA “kınamaya” KALKSALAR; “Maide-54”ün BANA TEBESSÜM ETTİĞİNİ HİSSEDER; HEM MORAL BULURUM HEM DE İMANIMI ARTIRIRIM.
+ BİLMEDİĞİM KONUYLA KARŞILAŞTIĞIMDA İÇİMDEKİ şeytanım uyanır. KONUŞMAMI İSTER, EKMEĞİNE YAĞ SÜRMEM İÇİN… “İsra-36” NAZİL OLUR O AN. KALBİM SIKIŞIR, KULAĞIM ÇINLAR.
+ AİLEM VE AKRABALARIM, NE ZAMAN FİSEBİLİLLAH’TA “kınamaya” KALKSALAR; “Maide-54”ün; “ALLAH’IN RIZASI MI YOKSA KINAYANLARIN RIZASI MI?” DİYE SORDUĞUNU HİSSEDERİM.
+ ALLAH; BİZİ HER AN görür VE işitir. MELEKLER; YAPTIKLARIMIZI yazarlar. ŞEYTAN VE DOSTLARI, BİZLERİ AŞAĞI ÇEKMEK İSTERLER. KISACASI DÖRT BİR TARAFTAN kuşatılmışız.
+ DELİ, KÖR, SAĞIR VE TOPAL GÖRDÜĞÜMDE; DİKKATİMİN ÇEKİLDİĞİNİ DÜŞÜNÜR, “SANA VERDİĞİM NİMETLERİ GÖRMEN İÇİN ONLARI SAKAT YARATTIM” DİYE BİR SES İŞİTİRİM.
+ CENNET’E GİDEN YOL ALLAH’IN RIZASINI KAZANMAKTAN; RIZASI DA SALİH AMELDEN; SALİH AMEL DE; NİMET’LERİ GÖRÜP TEFEKKÜR ETMEKTEN GEÇER.
+ BAZI İBADETLERE nafile DİYEREK İÇİNİ BOŞALTMAK YERİNE, ALLAH’IN SEVDİĞİ AMELLERDEN DEYİP DEĞERİNİ ARTTIRMAK LAZIM.
+ DİKKAT… DİKKAT!!! ALLAH’U TEALA; “GÜCÜ, BÜYÜKLÜĞÜ, MERHAMETİ VE YARATICILIĞINDAKİ SANATI İLE FARK EDİLMEK İSTİYOR.”
+ NE ZAMAN kabre GİTSEM; ÖLENLERİN BENDEN FATİHA TALEP ETTİKLERİNE ŞAHİT OLUR; “SİZE ne faydası OLACAK?” DİYE SORARIM. BAĞIŞLANMALARI İÇİN DUA EDER UZAKLAŞIRIM.
+ SÜNNETİ savunmak, DİN’DE DELİL OLDUĞUNA İNANMAK DEMEK DEĞİLDİR. SÜNNET: yaşanarak SAVUNULUR ANCAK…
+ CENNET YOLU DİKENLERLE DOLU.. AYAĞA BATAN HER DİKEN RABB’IN RIZASINI KAZANMAK İÇİN İYİ BİR referans OLABİLİR.
+ NE ZAMAN BİR YAHUDİ GÖRSEM, AKİDEMİN TÜYLERİ DİKEN DİKEN OLUR. HER DİKENİM KURŞUN OLUP YAĞMAK İSTER; PEYGAMBER KATİLLERİNE…
+ NE ZAMAN SOFRAYA OTURSAM, “ÖYLEYSE İNSAN YEDİĞİNE BİR BAKSIN” “Abese-24” AYETİNİN NAZİL OLDUĞUNU HİSSEDER, SOFRAMDAKİ NİMETLERİ TEFEKKÜR EDERİM.
+ DUR YOLCU!! DÜNYAYA RIZIK PEŞİNDEN KOŞMAYA GELMEDİN!!!
+ OLTAYA TAKILAN HER BALIK “Nahl-14” AYETİNİN HABERCİSİDİR. NE ZAMAN BALIK GÖRSEM BU AYETİN bana nazil olduğunu DÜŞÜNÜRÜM.
+ CENNET YOLU MUHTELİF DİKENLERLE DOLUDUR. GÜLLERLE DONATILMIŞ TÜM DİKENSİZ YOLLAR CEHENNEME ÇIKAR.
+ NE ZAMAN OTOBÜSE BİNSEM YOLCULARI SAYAR, (+1) EKLERİM. ONUN KONTROLÜNDE OLDUĞUMU HİSSEDER, DİLİMİ zikirle ISLAK TUTMAYA ÇALIŞIRIM.
+ KİMLERLE VE NE ŞEKİLDE İMTİHANA TABİ TUTULDUĞUMUZU BİLEMEZSEK, İMTİHANDA BAŞARILI OLAMAYIZ.
+ EVLADINIZLA NASIL İMTİHANA TABİ TUTULDUĞUNUZU BİLİYOR MUSUNUZ?
+ GÖĞSÜN KABUL EDECEĞİ 50 GR. METAL PARÇA, PEYGAMBERE KOMŞU YAPABİLİR. İŞTE O GÖĞSÜN DÜĞMELERİNİ ANCAK VE ANCAK iman açar.
+ KUR’AN; OKUNARAK yaşanır, YAŞANARAK DA okunur.
+ NE ZAMAN HARİTAYA BAKSAM, DÜNYAYA UZAYDAN BAKIYOR HİSSEDER, DÜNYANIN BİR TOP KADAR küçük, BİR KAĞIT KADAR değersiz OLDUĞUNU GÖRÜRÜM.
+ KALBE GİDEN YOL “ALLAH’IN İZNİ İLE” İHLAS, TEBESSÜM, İKRAM VE HEDİYELEŞMEKTEN GEÇER. BU, DAVETTE ÇOK ÖNEMLİDİR.
+ YAVRUSUNA ŞEFKATLE YAKLAŞAN BİR CANLI GÖRDÜĞÜMDE, O ŞEFKATİ YÜZ İLE ÇARPAR, ALLAH’IN KULLARINA OLAN MERHAMETİNİ GÖRMEK İSTERİM. ALGILAYAMAM ÇIKAN SONUCU.
+ GÜNAHIN KAPSAMA ALANINA GİREN, günah işleyerek ÇIKAR.
+ KASANIZ, BANKANIZ VE CEBİNİZDEKİ PARALARIN NE KADARININ fakirlerin hakkı OLDUĞUNU BİLİYOR MUSUNUZ?
+ İMANINIZ; KAZANDIĞINIZ PARAYI NİKAHINA ALIR. NİKAH ALTINDAKİ PARA EMİR ALTINA GİRMEK İSTEMEZ. HALİYLE İÇ ÇATIŞMA BAŞLAR. GÜÇLÜ OLANIN KAZANDIĞI BURADA DA GÖRÜLÜR.
+ RESULULLAH (S.A.V.)’İN, GÜNEŞ DOĞMADAN VE BATMADAN ÖNCE, “subhanallahi ve bihamdihi” DİYEREK ALLAH’I ZİKRETTİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?.. E ARTIK ÖĞRENDİNİZ.
+ VÜCUTTAN ÇIKAN HER “sivilce”, CEHENNEM GIDASININ HABERCİSİDİR… BUNDAN TİKSİNDİNİZ DEĞİL Mİ?
+ DALINDAN DÜŞEN BİR YAPRAK GÖRDÜĞÜMDE YAPRAĞIN, ALLAH’TAN İZİN ALDIĞINI, ALLAH’IN O AN FAALİYETTE OLUP İZİN VERDİĞİNİ VE HER ŞEYDEN HABERDAR OLDUĞUNU DÜŞÜNÜRÜM.
+ RUHLAR ALEMİNDEYKEN RABBİNİZE NE SÖZ VERDİĞİNİZİ VE SÖZÜNÜZE NE KADAR SADIK KALDIĞINIZI DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ HİÇ?
+ ŞEYTANIN NEREDEN, NE ZAMAN VE NASIL ZARF ATTIĞINI BİLMEYENLER, GELEN TÜM ZARFLARI AÇARLAR.
+ İMTİHANIMIZ; “İMAN, SABIR VE ŞÜKÜR” ÜÇGENİNDE GEÇER. ÜÇGENDEKİ İÇ AÇILAR TOPLAMI ALLAH KATINDAKİ DEĞERİMİZİ GÖSTERİR.
+ NE ZAMAN BOŞ OTURSAM SAĞIMDAKİ MELEĞİN, KALEMİYLE DÜRTEREK; “ALLAH, BOŞ OTURANLARI SEVMEZ” DEDİĞİNİ İŞİTİR, HAREKETE GEÇERİM.
+ ÖLÜMDEN KAÇACAĞINIZ HER DELİK, AZRAİL (A.S) İLE RANDEVULAŞTIĞINIZ YERDİR.
u GÜNDE EN AZ KIRK DEFA OKUDUĞUNUZ FATİHA’NIN NE MANAYA GELDİĞİNİ HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?
+ GELEN DİLENCİLERE, “Allah versin” DİYENLERE SORARIZ:- SAHİ SİZE KİM VERİYOR? HI.
+ İŞLEDİĞİNİZ GÜNAHLARI GİZLEYEN ALLAH’U TEALA SİZLERDEN BİR ŞEYLER İSTİYOR OLABİLİR Mİ?
+ SAÇLARIMIZ HER GEÇEN GÜN RENK TRANSFER EDER KEFENİMİZDEN. GÜN GELİR KEFENİMİZ RENKSİZ KALIR. İŞTE BU KEZ BEDENİMİZ TRANSFER OLUP RENK VERİR KEFENİMİZE…
+ GIYBETİNİZİN YAPILMAMASI İÇİN İNSANLARI TEHDİT EDEN ALLAH’A ÇOKÇA HAMDETMENİZ GEREK. ÖYLE DEĞİL Mİ?
+ ALLAH’TAN UZAKLAŞTIĞIMIZ ORANDA ŞEYTANA YAKLAŞIRIZ.
+ EVLATLARINIZIN SİZE “öf” BİLE DEMESİNİ YASAKLAYAN ALLAH (c.c.) SİZDEN BİRŞEYLER BEKLİYOR OLABİLİR Mİ?.
+ NE ZAMAN ELİME TAŞ ALSAM, FİLİSTİNLİ ÇOCUKLAR GELİR AKLIMA. GÜÇSÜZ KALIR KOLLARIM KOLLARININ YANINDA.
+ CENNET; TANINDIĞI ORANDA ARZULANIR, ARZULANAN ORANDA DA KULLUK YAPILIR.
+ ÜMMETİN ACİLEN, GENEL VERİCİ (0-RH+) KANLI MÜSLÜMANLARA İHTİYACI VAR.
+ İBADETLERİN ÇIKIŞ MERKEZİ, ALINAN NİMETLERE KARŞI “TEŞEKKÜR” OLMALI.
+ HİÇBİR İTFAİYE SÖNDÜREMEZ HASETÇİNİN AMELLERİNİ…
+ BARDAĞIMDAKİ SÜTÜN ARKASINDA İNEĞİ, İNEĞİN ÖNÜNDE YEŞİL OTU VE MÜTHİŞ BİR SANATI GÖRÜR; “EY YEŞİL OTU BEYAZ SÜTE ÇEVİREN ALLAH’IM, SEN NE GÜÇLÜSÜN!” DERİM.
+ DÜNYANIN; ALLAH KATINDA BİR SİNEĞİN KANADI KADAR DEĞERSİZ OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?
+ “Bu tarafta” NEFSİNİ FRENLEYEN “öteki tarafta” GAZA BASAR.
+ KÖKTEN DARWİNCİLERLE MAYMUN ARASINDA NE FARK VAR SORUSUNA; “Dil farkları var” DERİM.
+ SAYILAMAYACAK KADAR ÇOK NİMETTEN SORGUYA ÇEKİLECEĞİZ… İŞİMİZ ZOR ŞEKERİM.
+ SEVDİKLERİNİZE NASİHAT İÇİN HARCAYACAĞINIZ İKİ KONTÜR, SİZE ecir OLARAK GERİ DÖNER.
+ HİÇ KİMSE, DİĞERİNİN YERİNE YANMAYACAK. CENNETLE ARANDAKİ FİTNELERİ İYİ TANI MÜSLÜMAN!!!
+ NE ZAMAN BOŞ KONUŞSAM ÖTEKİ TARAFTA TEKRAR DİNLETİLECEĞİ AKLIMA GELİR. UTANIRIM RABBİMDEN VE SALİHLERDEN.
+ BU “tarafta” NE EKERSEK “öteki” TARAFTA ONU BİÇECEĞİZ. AKILLI ÇİFTÇİ ÇOK ÜRÜN ALACAĞI FİDANLAR DİKER.
+ OKUDUĞUM FATİHA’LARIN ÖLMÜŞLERE NASIL BİR “prim” VERDİĞİNİ HÅLÅ ANLAYABİLMİŞ DEĞİLİM.
+ SOYDUĞUM ELMANIN İÇİNDEKİ KURTÇUĞU GÖRDÜĞÜMDE, ALLAH’IN “rezzak” SIFATINI DÜŞÜNÜR; “RIZKIN BURAYA KADARMIŞ DOSTUM” DER KURTÇUĞUN EKMEĞİYLE OYNARIM.
+ KALPLER ANCAK ALLAH’I ZİKRETMEKLE HUZUR BULUR. ACIR VE ÜZÜLÜRÜM, HUZURU müzikte BULANLARA…
+ CENNET, SANTRANÇTAKİ “şah” GİBİDİR.“Mat” ETMEK İÇİN HİÇBİR TAŞI KURBAN ETMEKTEN, KAÇINMAYIZ. GEREKİRSE “Vezir”İ VERİRİZ, şah’IN ÖNÜNÜ AÇMAK İÇİN.
+ TEMBEL BİR KARINCAYA RASTLANILAMAMASI “Sünnetullah’ın” TAVİZSİZ VE MÜKEMMEL İŞLENDİĞİNİ GÖSTERİR.
+ NE ZAMAN; “ALLAH’IM, SEN AYAKLARIMI SABİT KIL” DİYE DUA ETSEM “Muhammed-7” AYETİNİN KULAĞIMA BİR ŞEYLER FISILDADIĞINI İŞİTİRİM.
+ CEHENNEM’DE BİR SÜRE YANDIKTAN SONRA CENNETE GİRECEĞİZ DİYENLERİN; CEHENNEM AYETLERİNİ BİR KEZ DAHA okumalarını TAVSİYE EDERİZ.
+ YAPILAN DUALAR “aspirin” GİBİDİR. “güç” ÜNE İNANDIĞIN ORANDA FAYDA VERİR.
+ KÜFRE VE ŞİRKE DÜŞEN KİŞİ; TÖVBEYLE ÇIKAR ANCAK CEHENNEM ÇUKURUNDAN.
+ “MOSKOVA’LI BİR ŞAHIS CENNET’E, MEKKELİ BİR ŞAHIS CEHENNEME GİREBİLİR.” DİYE DÜŞÜNEN, NE GÜZEL DÜŞÜNMÜŞ.
+ NE ZAMAN “bastona emanet” BİR YAŞLI GÖRSEM, “NEREDEEEN NEREYE” DER “Hacc-5”i OKUMAYA ÇALIŞIRIM.
+ NE ZAMAN TRAFİK KAZALARI GÖRSEM; ÖLDÜRENİN; “EMNİYET KEMERİNİN TAKILMAMASI YA DA SÜRATİN FAZLA OLMASININ” OLMADIĞINI DÜŞÜNÜRÜM. İNSAN ECELİ İLE ÖLÜR.
+ “MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR” DERLER. EĞER KAFAMIZ YARILMAMIŞSA, BİZLERDEN İYİ “kasnak” ÇIKAR.
+ NE ZAMAN “ÖRÜMCEK AĞINA TAKILMIŞ BİR AV” GÖRSEM KURTARMAYA ÇALIŞIRIM. DEDEMİN, ‘KİMSENİN EKMEĞİYLE OYNAMA EVLAT’ DEMESİYLE GERİ ADIM ATARIM.
+ “Pimi çekilmiş” BİR AKİDEYİ CENNETTEKİ HURİLERDEN BAŞKA HİÇ KİMSE SAKİNLEŞTİREMEZ.
+ “VERDİĞİM BUNCA NİMETLERE KARŞILIK NE YAPTIN?” SORUSUNA CEVABINIZ HAZIRSA İŞİNİZ KOLAY. Hazırsa tabi!!
+ ZAMANINDA YAPILMAYAN İBADETLER “Cezaya kalabilir.”
+ TÜRBE ZİYARETLERİNE GİDİP DE “İYYAKENA’BUDU VE İYYAKENESTAİN” DEMEK, ALLAH’A YAPILAN EN BÜYÜK HAKARETLERDENDİR.
+ ADINIZA ALDIĞINIZ MÜLKLERİ VASİYETİNİZE YAZMANIZ, DÜNYA MALINA YENİ BİR BAKIŞ AÇISI KAZANDIRABİLİR.
+ İŞİTTİĞİ HÜKÜMLERİ ÖNCE “aklına” VURANLAR, ÖTEKİ TARAFTA “dizlerine” VURURLAR.
+ DÜNYANIN HER TARAFINDA “cehenneme” ÜCRETSİZ ARABALAR KALKAR. BİLETLER “ŞEYTAN”DAN.
+ CENNETE GİDEN YOL, ALLAH’I, PEYGAMBERİ, CENNETİ, CEHENNEM VE KUR’AN-I TANIMAKTAN GEÇER.
+ AMEL DEFTERİNİN SAĞDAN UZATILMASI İÇİN SAĞIMIZDAKİ MELEĞİ MEŞGUL! EDECEK AMELLER İŞLEMEK LAZIM.
+ SOFRANIZDAKİ NİMETLERİ HAZIRLAYIP İKRAM EDENİN RABBİNİZ OLDUĞUNU VE TEŞEKKÜRÜ DE ÖNCE RABBİNİZE SONRA DA “ARACI EL”E YAPMANIZ GEREKTİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?
+ DEFTERİ DÜRÜLENLERİN ARKASINDA: “-Kurtuldu!” DİYENLER; KABİR SORULARININ kek, KABİR AZABININDA iki tokatlık OLDUĞUNU ZANNEDİYORLAR.
+ İNSAN DÜŞMANI OLAN ŞEYTAN “emekli” OLMADI.
+ MİLYONLARCA ÇEŞİT CANLI YARATIP İNSANLARA “VİTRİNLEYEN” ALLAH-U TEALA “fark edilmek” İSTİYOR OLABİLİR Mİ?
+ İSLAMIN YASAKLADIĞI AMELLERE “haram” OLARAK DEĞİL DE, ALLAH’IN “sevmediği ameller” OLARAK BAKILMALI.
+ BOZUK OLAN “akide”, ÜZERİNE BASILMIŞ MAYIN GİBİDİR. BU CİNS MAYINLAR “öteki” TARAFTA PATLAR.
+ PORTAKAL VE KARPUZUN, MEVSİMLİK DAMAK ZEVKİNİZE GÖRE YARATILMIŞ OLMASI DİKKATİNİZİ ÇEKTİ Mİ HİÇ?
+ CEHENNEME GİDEN FİRMALARDAN, “Dünya sevgisi” FİRMASI, HÅLÅ EN KÖKLÜ FİRMA OLMA ÖZELLİĞİNİ KORUYOR.
+ YERDEKİ VE GÖKTEKİLERİN HİZMETİMİZE VERİLMESİNDEKİ sır NE ACABA?
+ CEHENNEM, HASTA OLAN AKİDELERİN “tedavi merkezi”DİR. CEHENNEMDE MASAYA YATIRILMIŞ HİÇBİR AKİDEZEDENİN SAĞ ÇIKTIĞI GÖRÜLMEMİŞTİR.
+ TUVALETİNİZİN “gelme” HİSSİNİ VEREN ALLAH-U TEALA SİZE BÜYÜK BİR NİMET VERMİŞ. AKSİ HALDE: “Hangi marka bez kullanacağınızı” DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ HİÇ?
                                          Feyzullah Birışık-Cep Mesaj Kitabı


 
 

Paylaş:
Yorum Yok

Yorum Bırak