Kategoriler
Ana SayfaFikir - DavetTürkistan İslam Cemaati Mücahidi’nden Türkiyeli Müslüman Hanımlara Nasihatler

Türkistan İslam Cemaati Mücahidi’nden Türkiyeli Müslüman Hanımlara Nasihatler

Türkistan İslam Cemaati Mücahidi’nden Türkiyeli Müslüman Hanımlara Nasihatler

Türkiyeli Müslümanlardan da katılımların olduğu, Doğu Türkistan , Afganistan – Pakistan ve Suriye’de etkin operasyonları ile tanınan Türkistan İslam Cemaati/Partisi 27 senelik mücadelesinde nice şehitler (inşeAllah) vererek bu kutlu yolunu sürdürüyor .Bu şehitlerden biri de Usame El Kurdİ ‘dir .
Şehit (inşeAllah) Usame El Kurdi kimdir ?
vlcsnap-2015-08-19-16h04m32s103
Usame 1989 yılında Türkiye’nin Van ilinde doğmuştur . İlk ve orta öğretimini Van’da tamamlayan Usame , ünüversiteye hazırlık için Van’da bir dershaneye yazılmıştır . Usame dershane de tanıştığı bir Müslüman arkadaşının vesilesiyle çeşitli cemaatlerde ve islami ortamlarda bulunmuştur .Usame ‘de küçüklükten beri olan cihad sevgisi , bu dönemde tanıştığı mücahid kardeşlerinin daveti ile dahada bir artmış ve kendisinde cihad etme isteği belirmiştir.
Daha 16 yaşında iken dünyanın aldatıcı süsünden yüz çeviren ve cihad etmek isteyen Usame, 3 yıl boyunca dininde eksik kalmış yanlarını tamamlamış ve 2008’in Eylül ayında 19 yaşında iken Türkiye’den Afganistan’a hicret ederek merkezi Veziristan’da olan Türkistan İslam Cemaati saflarına katılmıştır . Türkistan İslam Cemaati saflarında askeri eğitimini aldıktan sonra , yaklaşık 1 sene boyunca Allah yolunda ki cihadına devam etmiştir .İçinde ki cihad ve şehadet sevgisi onu şehadet operasyonu yapmaya sevketmiştir.
Usame bu isteğini 2009’un sonlarına doğru cemaatin büyüklerine iletmiş ve isteği kabul edilmiştir. Usame gerçekleştirmek istediği şehadet operasyonu için tertipleri yapmaya başlarken, bir yandan da boş durmaz ve açılan cephelerde operasyonlara katılır.
Usame şehadet operasyonun tertibine az bir vakit kala ,2010’nun Ocak ayının 16 . gününde gittiği bir ameliyenin gecesinde , casus uçaklarının ağır bombardımanı sonucu 21 yaşında şehit (inşeAllah) omuştur.
Usame diğer mücahit kardeşlerininin de yaptığı gibi ,şehit (inşeAllah ) olmadan kısa bir süre önce Müslümanlara nasihat içeren bir vasiyet bırakmıştır .
Usame , bu vasiyetin de Türkiye’deki Müslüman hanım kardeşlerine de bazı nasihatlerde bulunmuştur .
Doğu Türkistan Bülteni Haber ajansı olarak şehit (inşeAllah) Usame El Kurdi’nin Müslüman hanım kardeşlerimize olan vasiyetini ilginize sunarız ;
”Ey Müslüman Bacılarım !
İnşeAllah Allâh Subhanehu ve Teâlâ’nın dinin yeryüzünde hakim olması için ve diğer Müslüman bacılarımızın ve kardeşlerimizin kafirlerinin tasallatundan kurtulabilmelerine vesile olmak için , eşlerinizin çıkmış oldukları bu kutlu yola yani cihada gelmelerine engel olmayın !
Mücahit kardeşlerimiz insan nefsine ağır gelebilecek bu cihad beldelerinde ancak Allah Subhanehu ve Teala’nın yardımı ile sabrederek durabiliyor. Birde bazı evli akhilerin eşleri telefon da ağlayıp çocuklarını da telefona çıkarınca , bazı kardeşlerimize bu durum fitne oluyor ve geri dönmek zorunda kalıyorlar .
Ey Müslüman bacıalarım ! Eşlerinizin bu izzetli ve şerefli cihad beldelerinden zillet diyarlarına geri dönmeleri daha mı iyi olur ?
Hatta kafirlerin eşinizin Müslüman olmasından dolayı gece evinize baskın yapmaları ,mahrem olan odalarınıza girmeleri , daha mı iyi ? Vallahi bunlar zillet içerisinde yaşanan bir hayattır.
Ey Müslüman bacım ! Eşinle neden cihade gelmiyorsun ? sizlere cihadın farz olduğundan bahsetmiyorum .Ama eşleriniz için ve sizler için ve çocuklarınızın islami eğitimin ve cihad eğitimi ile büyümeleri için ‘ inşeAllah daha hayırlı olduğu için size bunu söylüyorum .
Ey Müslüman bacım ! İnşeAllah sizler evlenmek istediğinizde Allah Subhenahu ve Teala’nın dinini en güzel şekilde yaşayan mücahitler ve muvahidler ile evlenin . Sakın ha dünya malları gözlerinizi boyamasın , ” Çünkü kadın kocasının dini üzeridir ” kocası hangi din üzere ise karısıda o dine meyleder .
Sakın ha dünya zenginlği ve dünyanının ucuz menfaatleri sizleri aldatıpda islam dışı bir hayat yaşayan kişilere eş olarak varmayın, yoksa Allah korusun sizlerin de ayağı kayar .

Haber Editörü : Ebu Yahya Et Turki

Kaynak ; Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

Paylaş:
Yorum Yok

Yorum Bırak