Kategoriler
Ana SayfaGenelTürkistan İslam Cemaati Mücahidesinden “Ümmetin Erkeklerine Serzeniş”

Türkistan İslam Cemaati Mücahidesinden “Ümmetin Erkeklerine Serzeniş”

Türkistan İslam Cemaati Mücahidesinden “Ümmetin Erkeklerine Serzeniş”

Türkistan İslam Cemaati medya merkezi İslam Awazi’nin yayınlamış olduğu ”Müslime Bacıdan Ümmetin Erkeklerine Serzeniş” adlı videonun yazıya dökülmüş halini Doğu Türkistan Bülteni Haber ajansı olarak ilginize sunarız ;
Bismillahirrahmanirrahim, Allaha hamdolsun Bütün Mücahitlerin emiri Allah Rasulü S.a.v’e selam olsun, Rasulun ümmetine ve kıyamete kadar onun yolunda gidenlere selam olsun. Allahın emri ve izni ile hicret ettik ve şimdi cihad bölgesindeyiz. Burada Allah’ın düşmanlarıyla savaş vardır.
Melekler kendi kendilerine zulmedenlerin hayatına son verecekleri zaman, derler ki: “Nerde idiniz?” Onlar: “Biz, yeryüzünde zayıf bırakılmışlar (müstaz’aflar) idik.” derler. (Melekler de:) “Onda hicret etmeniz için Allah’ın arzı geniş değil miydi?” derler. İşte onların barınma yerleri cehennemdir. Ne kötü yataktır o. NİSA 97…
Allaha hamd olsun, Allah kitabında bütün müslümanları Cihada çağırıyor. Bizim eşlerimiz Allah’ın davetine icabet ettiler ve şimdi Cihad bölgesi olan Horasan’dadırlar (Afganistan). Daha sonra gördülerki aileleri de burada yaşayabilirler, ardından bizleri cihad bölgesine getirdiler. Dünyanın bütün nimetlerini bırakıp hiç görmediğimiz, bilmediğimiz yere gitmenin bize zor olacağını düşündük. Allah’a hamd olsun ki bizler bu zorluğu aşıp Hicret ettik ve bizi ‘’Türkistan İslam Cemaati’’ kabul etti.
Bütün Cemaatlerde olduğu gibi bizim cemaatte de, bizlere yardımcı olan guruplar var. Kadınlar burada dışarı çıkmadıklarından ihtiyaçları bu yardımcı guruplar tarafından karşılanıyor. Bilin ki bizler burada da evlerimizde yaşadığımız gibi yaşıyoruz, Burada her şeyimiz var.
Bir gün Ayşe r.a annemiz güldü, Rasulullah s.a.v efendimiz sordu niçin gülüyorsun ya Ayşe. Ayşe annemiz çünkü Allah’ın Rasulü benim evimdedir dedi. Rasulullah s.a.v efendimiz dediki, O evlerde erkekler cihada gidiyor, işte orada Allah’ın kendisi O evdedir.
Eşi Cihada giden bir Sahabe kadına, diğer bir kadın sordu. Yedirenleriniz gitti mi ? Sahabe kadın ise ‘’Yiyenlerimiz Gitti, Yedirten (Allah) her zaman yanımızdadır dedi…
Buraya sadece genç kadınlar hicret etmiyor, aramızda yaşlı kadınlar, 70 yaşında ninelerimiz de var. Ninelerimizin biri ile konuştum, onlardan hiç biri buraya geldiğine pişman değiller. Ninemiz dedik burada her şeyimiz var en önemlisi ise, Küfürden Uzak olmamızdır. Hicretinden sonra birkaç yıl yaşayan bu ninemiz İnşaAllah Şehit oldu. Çünkü Allah subhanAllahu teala bir ayetinde diyor ki ‘’Kim Allah ve Rasulü için hicret ederse ve bu yolda dünyasını değişirse onun mükafatı Allah yanındadır Allah bağışlayan ve rahimdir’’
Ben her bir kadın ve eş gibi eşimi Allah’ın onlara şehadet karşılığında vaad ettiği Hurilere kıskanırım.ve bir hadis daha söylemek istiyorum. Bir gün Allah Resulu s.a.v. bir sahabeyi defin ederken kederlendi sonra ise güldü. sahabeler sordular ‘’Ey Allah’ın Resulu niçin evvel kederlendin sonra ise güldün?’’ Allah Resulu s.a.v. ‘’kederlendim çünkü o evlenmemiş öldü ve bir çok şeyleri göremedi. Güldüm çünkü gördüm ki güzel huriler onu bağırlarına basıp kucaklamak için acele ettiler. içlerinden en güzeli hızla diğerlerini itip geçti, ama ayağı dolaştı ve düştü. Diğerleri de ona çarpıp yıkıldılar.Ve büyük bir huri topası meydana geldi.
Her defasında savaşa çıktığında seni (Eşimi) yanına çağıran hurileri kıskanıyorum. Hased ediyorum, çünkü ben onlardan evvel seninle (Eşimle) görüşemeyeceğim. Onlar seni karşılayacak ve sen her şeyi unutacaksan. Onlar seni karşılayacak ve budur vaad olunan cennet. Budur senin evin. Gördüğün her şey senin. İmtihan geride kaldı artık diyecekler. Hased ediyorum çünkü sen (yani eşim) her defe savaşa çıkarken seni gözleyen hurilerle görüşmek için süsleniyorsun. Onlar da ince sesle seni çağiriyorlar. Ben de seninle görüşmeyi arzularım…
Allah’a hamd olsun. Burada her gün yeni aileler de kurulur. Çocuklar dünyaya gelir. Bazı aileler de 3-5 hatta daha çok çocuk var. Biz bacılar onlara ilk önce evlerimizde dersler öğretiyoruz. 7 yaşından sonra onları medreseye gönderiyoruz. Orada onlar Allah’ın kitabını öğreniyorlar. Burası savaş yeri ve biz her bir şeye hazır olmalıyız. Erkeklerimiz evde oldukları zaman dağlara gidip meşakkatler çekiyoruz. Muhtelif silahlardan ateş etmeyi onları söküp-takmayı öğreniyoruz.
Karşımda silahım Kalaşnikofu görüyorsunuz. Adeten onu evde saklıyorum. Dışarı çıkarsam mutlaka yanımda TT markalı tabancamı götürürüm. Bacıların her birinin silahı ve el bombası vardır. (silahı söküp temizliyor ve yeniden topluyor)
Ben filan kadın gibi olmak istiyorum. O dört savaşa iştirak etti. Uhut’ da Hudeybiye de Huneyn’de oldu. Uhud savaşında Rasulullah s.a.v. hep yanında oldu onu korudu ve 12 yerden yaralandı. Rasulullah s.a.v. bu kadın varya o bir çok kişiyi evez eder. Allah bir ayette buyuruyor ki Allah yolunda infak ediniz. Kendinizi zulme atmayın. İyilik yapın, muhakkak ki Allah iyilik yapanlarladır. Odur ki hiçbir ameli küçük görmeyin. Allah için yolladığınız her bir para bir kimsenin ihtiyacın karşılar. Bir yaralı, yahut hastaya bir ilaç alınır. Yahutta yolladığınız paraya bir gülle (Bomba) alınır da onunla bir Allah’ın düşmanı öldürülür ve sizde ondan kurtarmak için bir fırsat bulursunuz.
Odur ki küçüktür deyip durmayın burada her kuruşun kendi harcanma yeri var. Cimrilik yapmayın. Bilin ki Allah her amelinize kat-kat karşılık verir. Bilin ki bizim savaşmamız bir sebeptir. Zaferi veren Allah’dır. Şimdi elimizde Silah olmasa kılıç kalkan olsa bile biz yine savaşacağız. İnşallah biz galip geleceğiz. Çünkü Allah bizimledir.
Tarihe baksanız defalarca Müslüman kadınların savaşmasının cihad yapmasının şahidi olursunuz. Biz kısas intikam almışız bundan sonra da alırız, alacağızda. Fırsat varken evlerde oturan ve cihada katılmayan erkeklere de seslenmek isterim.
Bilin ki ölüm bizim peşimizi bırakmaz. yüksek kaleler de olsak bile. Cennet kapıları hala açıkken Allah’la bir ahid ettik. Bilin ki cennetin kokusu cihad bölgeleri büsbütün sarmıştır artık.
Bilin ki sizin Müslüman olmanız sakalda ya giydiğiniz elbiselerde değil. Arabalarınız da ve yaptığınız evlerde de değil. Allah’ın cihad emrini unutup terk etmişsiniz.
Erkeklere emir olunan cihadı biz yapıyoruz. Biz şehadet ve cenneti tatmak istiyoruz. Siz istemezmisiniz? Kafirler önünüze bir kırmızı hat (çizgi) çekmişler. Namaz kılar oruç tutar zekat verirsiniz ama bu kırmızı Hatta (çizgiye) çarpıp da cihad konusuna yaklaşırken duruyorsunuz. Ne bekliyorsunuz? Bekliyorsunuz ki gelip sizi zindanlara atıp da kadınlarınızı alçaltsınlar mı? SubhanAllah….
Tebuk’de Allah Rasulu s.a.v. dedi: ‘’en hayırlı kişi bineği üzerinde veya ayakları üzerinde ömrünün sonuna kadar cihad yapan kişidir. En kötü kişi ise Allah’ın kitabını okuyup da manasına dalmayan kişidir.’’
Kadınlarınız size Allah’ın şehadet karşılığında vaad verdiği hurilerden daha aziz mi? O huriler ki biri bu dünyaya bakarsa yerle gök arasında ki bütün mesafeyi öz nuru ile sarar ve etirli kokusu bütün dünyayı bürür. Baş bezesi de (başındaki bezek eşyası,tacı) bütün dünyadan ve içindekilerden daha kıymetli. Hiç dikkatinizi çekmez mi?
Bu yakın zamanda bir çokları şehid düşdü. Allah onların ailelerine yardım etsin ve bizi bu yoldan saptırmasın. Biz sizi burada gözlüyoruz ve sizin için dua edeceyiz ki Allah sizin kalplerinizi açsın ve sizde bizim eşlerimiz gibi savaşıp da şehid düşesiniz.
Doğrusu bu ki onlar biz kadınların arkalarında gizlenmediler. Erkek gibi savaşıp erkek gibi şehid oldular. Siz ise evlerinizde gizlenmişsiniz. Size farz olanı biz kadınlar yapıyoruz. Ancak bilin ki zafer bizimledir. Ya galip oluruz ya da cennete gideriz.

Doğu Türkistan Haber Ajansı

Paylaş:
Yorum Yok

Yorum Bırak