Kategoriler
Ana SayfaGenelSuriye’deki Rus İşgalini ve Rus Uçaklarının Yaptığı Müslüman Katliamını Protestoya Davet!

Suriye’deki Rus İşgalini ve Rus Uçaklarının Yaptığı Müslüman Katliamını Protestoya Davet!

Suriye’deki Rus İşgalini ve Rus Uçaklarının Yaptığı Müslüman Katliamını Protestoya Davet!

Öncü Nesil İnsani Yardım Derneği Ankara Şubesi, Suriye’ye müdahale ederek diktatöre karşı direnen Suriye halkını katleden Rusya’yı protesto etmek amacıyla basın açıklaması gerçekleştireceğini açıkladı.
* * *
Öncü Nesil İnsani Yardım Derneği’nin Açıklaması:
Resulullah (s.a.v.) buyurdu ki: “Ümmetimin zalime karşı ‘Sen zalimsin’ demekten çekindiklerini görürseniz onların varlıklarıyla yoklukları birdir demektir. Onların kurtuluşlarını ümit etmeyin.” (Ahmed, Müsned, 2/ 190, Hâkim, Müstedrek, 4/ 108)
Emperyalist Rusya, 300 bin kişinin katili Diktatör Esed’in yardımına koşarak Suriyeli Müslüman kardeşlerimize bomba yağdırmaktadır.
Rusya’nın üç gündür sivil halkı bombalaması ve diktatör Esed’in zalim rejimini korumak için ordularını göndermesi Suriye halkına açılmış bir savaştır.
Suriye’nin fedakâr halkı, İslami inkılâba adım adım yaklaşmaktadır. Bizler Ümmet-i Muhammed olarak Suriye halkının yanındayız. Bunu ne Amerika ne İran ne de Rusya durduramayacaktır.
Rusya Kafkasya’da 300 bin Müslümanı katletti, şimdi de daha fazlasını katletmek için İran ile birlikte Suriye’yi işgale kalkıyor.
Resulullah (s.a.v.) buyurdu ki: “Bir kötülük gördüğünüz zaman elinizle düzeltin. Elinizle düzeltmeye gücünüz yetmezse dilinizle düzeltin. Ona da gücünüz yetmezse kalben buğz ediniz. Bu ise imanın en zayıf noktasıdır.” (Tirmizi, Fiten, 11; İbnu Mace, Fiten, 20)
Bu zulmü elimizle düzeltmeye gücümüz yetmiyorsa, en azından dilimizle dur diyelim, safımızı belli edelim!
Rusya’nın Müslümanları katletmesini protesto etmek amacıyla tüm duyarlı Müslümanları 4 Ekim Pazar günü saat 14.00’de Ankara’daki Rusya Büyükelçiliği önündeki basın açıklamamıza davet ediyoruz.
 
Tarih: 4 Ekim Pazar, 14.00
Adres: Rusya Büyükelçiliği / Karyağdı sok., No 5, 06692, Çankaya, Ankara
Ulaşım: Ego 112 – Kızılay – Gaziosmanpaşa. Ego 160 – Opera – Kızılay – Esat Caddesi.
Ego 188 – Oran Sitesi – Keçiören. Ego 115 – Opera – Birlik Mahallesi. Ego 135 – Oran Sitesi – Ulus.
Twitter: #RusyaSuriyedenDefol
Öncü Nesil İnsani Yardım Derneği
photo438534724226492512

Paylaş:
Yorum Yok

Yorum Bırak