Kategoriler
Ana SayfaFikir - DavetMüslüman Kardeşinizden Bir Nasihat

Müslüman Kardeşinizden Bir Nasihat

Müslüman Kardeşinizden Bir Nasihat

Selamualeykum wa rahmatullah wa barakath

Kardeşim,


RasulAllah (saw): “Din nasihatten ibarettir.” Oradakiler: ‘Kim için nasihat yapılmalıdır ya Rasûlüllah?’ dediler.

Nebi Sallallahü aleyhi ve sellem de şöyle buyurdu: “Allah için, Kitabı için, Rasûlü için, Müslümanların imamları/önderleri için ve bütün Müslümanlar içindir”

hadisi gereğince Müslümanlara nasihatın içersinde emri bi-l ma’ruf ve nehy-i anıl münker (iyiliği emr, kötülüğü nehyetmek) vardır. 

 

Kardeşim, iyiliği emretmek ve kötülükten alıkoymak günümüzün en önemli sorumluluklarından biri olmakla beraber en zorudur. Insanlara iyiliği emrederken düzgün tonu yakalamak ve kötülükten alıkoymak isterken küçümsemeyip, incitmemek başlı başına zorlayan bir işken, günümüzde herkes bilgili olduğunu öne sürmekte ve nasihat eden  bazı konularda kendisinden daha bilgili olsa dahi onu ciddiye almamakta.

Ama inanıyorum ki, sen imanın gereği (önce kendi nefsime, sonra sana) söyleyeceklerimi bütün açıklığı ve sertliğiyle ciddiye alıp hakkında düşüneceksin.

Konumuz; namus olsun. Muhatabımız; Mü’mine olsun. 

 

Konu namus olunca, herkes yutkunur. Ama namus dediğimiz değeri, erdemi nasıl koruruz?

Inan ki kardeşim, namusu bir bez parçasına indirgeyenler kadar dine zarar veren olmadı. 

 

Müslüman bir ailenin evladısın, örtülüsün ve örtüye cazibten çok caiz şekliyle bürünmüşsün, real hayatta elin hiçbir erkeğin eline değmiyor ve gözlerinle de gayet hayalısın. Ancak sanal alemde kendi resimlerini koymakla zarar verdiğin erdemin adı “namus”tur.

Soracaksın neden? Ben dışarıda böyle geziyorum, beni böyle görüyor millet?

Evet ama dışarıda kaç Erkek sana yaklaşıp “benimle çıkar mısın?” “Tanışalım” ya da “çok güzelsin, çok” dedi? Eğer tesettürün Rabb’in (avc) emrettiği şekildeyse, böyle birşey mümkün değil. Instagram ya da facebook’ta kaç kompliman (sandığın-ama aslında kullanma) aldın? Kaç beğeniye sattın(!) namusunu? Dini? Imanını? Bedenini?

Hiç düşündün mü kardeşim, cahilliyenin ortasında güzelliğiyle kaç evlilikten sonra bile erkeklerin talip olduğu Hatice’nin, bir kere bile namusu, iffeti ve hayasına -Islam’dan önce bile- halel getirmediğini? Allah (avc) o Tahire’ye bizzati Allah Rasulü üzerinden Selam yolladığını? Ya da Allah Rasulü (asw) gibi bir yakışıklı ve ahlaklı gencin o yaşta, o kadar çocukla, o kadar evlilikle bile kendisiyle evlenmeyi kabul ettiğini? 

 

Güzel kadın/kız çok. Sende güzelsin. Ama hem güzel hem namus, iffet ve hayalı kaç tane Kadın/kız var?

Hiç düşündün mü Kardeşim, örtünmenin mücadelesini veren bacıların, bu uğurda dayak yiyen, çocuklarını kaybeden, hapisler yatan ve ikinci sınıf insan muamelesi gören ablaları? Onlar bugün seni görse memnun olurlar mı? Onlar dawanın öncülerydi, sen rahat ediyorsan bu Allah’ın yardımı ve onların onurlu mücadelesiyle gerçekleşti. 

 

O ablaların isim ve resimleri onurlu bir mücadeleyle bitişik Ümmetin tarihine, kalbine kazılıyken senin kaç beğendirme amaçlı resmini, kullandığın islami nickleri biz Ümmetin namus damarından sökmeye çalıştığımızdan haberin var mı? 

 

Kaç islam düşmanı senin resimlerini screenshotlayıp, kesip istediği yorum ile kullanabildiğinden haberdar mısın?

Bir gün müstakbel eşin ya da baban herhangi bir akraban bir sayfayı açınca senin sana sorulmadan kullanılmakta olan resimlerini yönlendirildikleri sayfada görme olasılığı ne kadar, sence?

Kendi emanet bedenini sunmaya layık görmen ayrı, Islam’ı, Allah’ın emrini simgeleyen “Örtüyü” gayri müslimlerin şehvet ve hakaret sofrasına sunman ayrı yara katıyor Ümmetin namusuna.

Düşünsene; bir resim paylaşıyorsun. Namusuna zarar veriyor, haya’nı yokediyor ve Mümine’lerin dawasına zarar veriyorsun.

 

Şimdi sana hakkımızı helal edelim mi yani? 

 

Ahirette, kendinle beraber bizim Dawamızı da bu kadar küçük düşürmeni, affedelim mi? 

 

Ümmet’in namuslu Erkeklerine ne diyeceksin? “Siz bize yan bakanları parçalarken ben internette kendi bedenimi sundum” mu diyeceksin? 

 

Kardeşim, ben bunlar hepsini düşündüm ve düşünüyorum. Kendimi “yakıcı ateşten” ve hainlikten uzak tutmak için Rabbim’in emirlerine teslim oluyorum.

Ümmetin namusu olan kendimi ne real hayatta ne sanal hayatta kimsenin beğenisine sunmayacağım. 

 

Ve

 

“Ey gençler, namusunuzu koruyun, zina etmeyin! İyi bilin ki, namusunu koruyana Cennet vardır.” [Hakim]

gereğince Cennet’e koşuyorum, ان شاءالله

Seni düşündürmek istedim.

Emri bil ma’ruf gereğince susup izlemeyi zillet olarak kabul ettim.

Ve sana nasihat ettim.

Ve senden helallik diliyor ve seni Allah’ın selamı ile selamlıyorum, Kardeşim.

Selam ve Dua ile,

Kardeşin. 

Zara Dilzar

Genç Muvahhide
Paylaş:
Yorum Yok

Yorum Bırak