Kategoriler
Ana SayfaGenelMüslüman Kadının Silahı

Müslüman Kadının Silahı

Müslüman Kadının Silahı

Neuzubillah. Bismillah
Essalatu vesselamu ala Rasulullah ve ala alihi ve ashabihi ve ala ezvacihi
Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berekatuhu
Ey bu şerefli ümmetin yarısı; Mücahitlerin anneleri, eşleri ve bacıları,
Şu sarih bir hakikattir ki hilafete susamış ümmetin sadece erkekleri değil aynı zamanda kadınları da sahabe iklimini solumak adına gözünü Cihad sahalarına dikmiş durumda. Mümkündür elbette; ancak Rabbani alimler fetva verdiğinde! Ümmü Umara(r.a) gibi aslanlar olmaya azmedebiliriz. Özellikle ehli sünnet vel cemaat akidesi ile tanıştığımız ilk dönemlerde samimi tevbeler ile temizlenmiş kalplerde Allah’ın izni ve lütfuyla şehadet ve şeriat arzusu hasıl oluyor; ancak her ne kadar şeytanın hilesi zayıf (Nisa,76) olsa da şeytan grip virüsü gibidir. Aşı da olsanız bağışıklık sisteminiz onu tanısa da bir dahaki sefere yeni bir varyasyonuyla dikilir karşınıza.
Bu ne mi demek?
Şu demek uhtiler:
Şeytan kalplerdeki şeriat ve şehadet arzusunu dahi kendi lehine çevirme hırsına bürünebilecek kadar aşağılıktır!
O halde ne yapmalı?
O halde müminler ancak sabredip azmederek vaadi hakk olan Allah subhanehu ve teala’nın vaadettiği yardımı bekleyecekler!
Ey Mücahitlerin bacıları!
Size kılavuz niteliğinde küçücük bir risale uzun zamandır zaten gözlerinizin önünde: Şeyh Enver el Evlaki(rahimehullah)’ın Cihada Yardım Etmenin 44 Yolu risalesini okuyun. Varsa meziyetiniz maharetiniz işte onu kuşanın ve bu şerefli safın arkasına dizilin. Bu sizin bu sahadaki özeldeki silahınız olacaktır biiznillah!
Daha sonra; özel olarak ” Benim bir maharetim yok ki!” diyen bacılara ve genelde kendi nefsimde dahil olmak üzere hepimize:
Öncelikle şunu bilelim ki ümmetin yarısını yetiştiren diğer yarısı sen başlı başına maharetsin zaten. Bununla birlikte; Allah subhanehu ve teala buyuruyor ki:
“Allah kimseye gücünün üstünde yük yüklemez.”(Bakara,286)
Kadının genel anlamda yönlenmesi gereken iş yönlendirmesi gereken topluluk Rasulullah sav’in buyurduğu gibi:
“Hepiniz çobansınız, hepiniz güttüğünüzden sorumlusunuz. Devlet reisi de bir çobandır ve sürüsünden sorumludur. Erkek, ailesinin çobanıdır ve sürüsünden sorumludur. Kadın, kocasının evinin çobanıdır ve sürüsünden sorumludur.” (Buhari,Müslim)
Bunun yanında;
“Gücünüz yettiğince Allah’tan korkun!”(Tegabun,16)
Kapasitenizin ötesinde olanlardan sorumlu değilsiniz ki. Zaten aksi olsaydı, kalem ne uyanıncaya dek uykudakinden, ne aklı başına gelene dek deliden ne de baliğ oluncaya dek çocuktan kaldırılırdı! (Ebu Davud) Deli akıllı kadar çocuk buluğa ermiş olan kadar sorumlu olmadığı gibi kadın da erkek kadar/gibi sorumlu değildir. Zaten Allah subhanehu ve teala:
“Evlerinizde oturun, eski cahiliye adetinde olduğu gibi açılıp saçılmayın.(Ahzab,33)
ayetiyle kadını teberrücten de ihtilattan da men etmiştir. Akabinde şunu da hatırlamak gerek ki hanım sahabelerine erkeklerin cihad ederek ecirde kadınları geride bırakması dolayısıyla Rasulullah sav’e yakınmalarına Rasulullah sav:
“Kadının cihadı: hac etmesi ve eşine itaatidir.”(Buhari) buyurmuştur. Bu din bu kadar berrakken ve tamamlanmışken(Maide,3) neden Allah’ın bize yüklemediğini yüklenmeye çalışıyoruz ki! Ayrıca bize yükleneni henüz yerine getirmemişken! Bu sünneti bırakıp bid’at çıkarıp ona tabii olmak ile aynı şeydir. Ya Rab!
Velhasılı kelam: O cihad saflarına ahlaklı, salih, itaatkar,basiretli, tertemiz mü’min aslanlar yetiştirin! Masiyet haricinde eşlerinize gönülden itaat edin. Babalarınızı, eşlerinizi ve kardeşlerinizi teşvik edin; onları sabır ve sebatla bekleyin. Telefonlar açıp ağlayıp sızlamak yerine: “Vallahi orada olman burada olmandan daha hayırlıdır biiznillah. Allah subhanehu ve teala’nın sabır ve sebat etmemiz karşılığında seni şehitler makamına beni de bir şehide destek vermem hasebiyle mağfiret edip seninle birlikte firdevsine alması, burada seninle geçireceğim 40 yıllık mutluluktan efdaldir muhakkak.” diyebiliriz.
İşte bizim silahımız budur ey ümmetin diğer yarısı! Mükellef olmadığımız işleri kendimize farz kılıp başımıza bela açmak değil!
Sizden olan her çocuk küfrün şakaklarına sıkılmış bir kurşundur!
“Bu savaş ümmetin kadınları ile kafirlerin kadınları arasında olsaydı; ümmetin kadınları çoktan Mescid-i Aksa’ya tevhid bayrağını dikmişti.” Usame(rh)
Bu cümleyi iyi fıkhedin hanımlar;burada ümmetin erkeklerine eleştiri ve kadınlarının azmine vurgu yapılmış olmasının yanında bu cümle feraset sahipleri için bir pusuladır!
Allah’ın izniyle bahsi geçen silahlarınızı kuşanın ve o bayrağı o mescide dikmeye azmedin!

Başarı Allah’tandır.
Vesselam

Sümeyye Polat

Paylaş:
Yorum
  • Güzel bir çalışma olmuş elinize saglık

    9 Ekim 2017
  • Allah azze ve celle sizlerden razı olsun..

    23 Şubat 2018
  • Allah razi olsun çok güzel bir şekilde hitap etmiş cok guzel bir şekilde kaleme almış kardeş allah razi olsun

    12 Aralık 2018

Yorum Bırak