Kategoriler
Ana SayfaGenelİslami Gençlik Dergisi yayın hayatına başladı

İslami Gençlik Dergisi yayın hayatına başladı

İslami Gençlik Dergisi yayın hayatına başladı

 
Son dönemde İslami gençlik camiasında büyük bir boşluk olmakla beraber büyük bir potansiyelin de olduğu ortada. Bu boşluğu doldurmak içinde Müslüman gençliğe yeni bir soluk katacak İslami Gençlik Dergisi yayın hayatına başladı.
Üniversitelerde Müslüman gençlerin daha aktif olması ile son aylarda İslami gençlik çalışmaları artmaya başladı. Geçtiğimiz hafta üniversitelerde sol çetelerin Müslümanlara sözlü ve fiili şiddetine karşı beyanat yayınlayan İslami Gençlik Hareketi, İslami Gençlik Dergisinin ilk sayısı bugün (24 Aralık Perşembe günü) çıktı.
İslami Gençlik Dergisindeki yazılardan bazılarının başlıkları:
–Biladu’ş Şam’da Haçlı İttifakı
–Üniversite İslami Gençlik Haberleri
–İslami Gençliğe Çağrı
–Biz Değilsek Kim? Şimdi Değilse Ne Zaman?!
–Milletçe cehenneme bilet almanın yolu: Milli Piyango
–Dağların Reddettiğini Taşıyan Ümmet: Sorunlara Savaş Açmak Sünnetimiz Olsun
xxx (1)
Şehirdışı temsilcilik çağrısı yapan dergisinin sosyal medyada yayınladığı açıklama şu şekilde:
Şehirdışı satış temsilcisi olmak için bizimle iletişime geçin!
whatsApp: 0554 670 24 37
facebook: https://www.facebook.com/islamignclik/?fref=ts
twitter: @islamigenclik__
Satış temsilcisi olmak için en az 10 dergi almak gerekmektedir. Dergi adet fiyatı 2,5 TL’dir.
Dergiden bir adet almak isteyenler www.beyazminarekitap.com ‘dan temin edebilir.

photo220011632929122874

Derginin açılış yazısı:
İslami Gençlik; Tevhidin Safında, Mazlumun Yanında!
Hamd “Muhakkak ki onlar, Rab’lerine iman etmiş gençlerdi. (Kehf 18/13)”diye buyuran âlemlerin Rabbi Allah’a aittir. Salât ve selam “Ümmetimden bir grup Allah’ın emrini yerine getirmeye devam edecektir. Onları yalnız bırakanlar veya kendilerine muhalefet edenler, Allah’ın emri gelinceye kadar onlara bir zarar veremezler ve onlar insanlara karşı muzaffer olacaklardır. (Sahih-i Müslim)” diye buyuran Resulullah (sav)’in, O’nun ailesinin, ashabının ve kıyamet gününe kadar İslam’ı kendisine din ve dava edinen Müslümanların üzerine olsun.
İslam ümmeti ile Haçlılar, Yahudiler, Budistler, Komünistler, laikler kısacası tüm tevhid düşmanları amansız bir kavganın içerisinde. Adına 3. Dünya Savaşı denmese de on ikiden fazla ülkede ümmet aktif savaş veriyor, geri kalan ülkelerde de bir yandan fikri mücadele veriyor, bir yandan baskı, zulüm ve işkenceye direniyor. Ümmet bu mücadeleyi verirken, içimizdeki gaflet, dalalet ve ihanet ehli de gerçek yüzünü göstermekte. Bir yandan firavunlara kadrolu belamlık yapanlar, bir yandan dünya bataklığının dibine kadar batmış ehli keyif cemaatler, Müslümanların uyanışı ve direnişe geçişi için engel oluşturmaktadır.
Nifak ve teslimiyet dolu bu süreçte İslami Gençlik sancağı devralıp yükseltmek zorundadır.
Görev nettir; ümmet kendine getirilmeli, kadim İslam toprakları kurtarılmalı, Ehli Sünnet akidesi savunulmalıdır!
Elbette İslami Gençlik olarak bu mücadelede safımız tevhidin safıdır. Bu kavgada yumruğumuz İslam’ın yolundadır. Bu meydanda taşımız şirkin suratınadır. Ta ki batıl zail olsun, hak ortaya apaçık bir şekilde çıksın.
Peygamberlerin gönderildiği kavimlere Allah’a kulluk edip tağuta kulluğa sakınmayı vaaz etmesiyle beraber, o kavmin mazlumlarına uygulanan zulümlere de karşı çıktığına şahid olmaktayız. Şuayb (as)’ın “kapitalist” toplumuna tartıyı adaletle tartmayı tebliğ etmesi çok şey anlatır anlamak isteyene! Peygamberlerin toplumlarındaki zulümlere ve haksızlıklara parmak basması, aslında Allah’tan başka hüküm koyan tağutları inkârın doğal bir sonucudur. Çünkü her şirkin arkasında bir tağut olduğu gibi, her zulmün arkasında da bir firavun vardır. Bu nedenle adaletin gerçekleşmesi için mazlumun hakkını savunmak, İslami Gençlik için tağutu inkârın pratiksel bir sonucu, Allah’a kulluğa davetin önemli bir gerekçesidir.
İslami Gençlik, tevhidin safında olmayı imanın şartı gördüğü gibi, mazlumun yanında olmayı da imanın sonucu görmektedir. Allah (Subhanehu ve Teâlâ) bizlere dili, dini, rengi ne olursa olsun mazlumlarla omuz omuza olmamızı emrederken, mazlumları dilimizle bile savunmuyorsak, bilin ki zalimlerin işbirlikçisi olmuşuz demektir. Mazlumun yanında olmak, tevhidin safında olanlar için ertelenemez bir görevdir. Biz değilsek kim? Şimdi değilse ne zaman?!
Resulullah (sav) buyurdular ki, “Kesinlikle hayır! Vallahi ya iyiliği emreder kötülüğü yasaklarsınız, zalimin eline basarak onun zulmüne engel olur, haklının hakkını alıp haksızlığa karşı koyarsınız; ya da Allah iyilerinizin kalbini de kötülerinize benzetir ve tıpkı onlara lanet ettiği gibi size de lanet eder.” (İbn-i Mace, Fiten; Ebu Davud, Melahim; Tirmizi, Tefsir)
İslami Gençlik, Batı’ya diz çökme, batıla teslim olma, dolara ve kadına tapmayı reddedip; aksine dik durma, tevhidi haykırma, mazlumları savunma ve ümmeti toparlama gayesindedir. İslami Gençlik Kur’an ve Sünnet çizgisinin, sahabenin anlayışının bir kalesi, selefi salihin yolunun yolcusudur. İslami Gençlik aynı zamanda, bin dört yüzyıllık İslam medeniyet ve kültürünün mirasçısıdır.
Gelecek sayımızda görüşmek üzere, Allah’ın selamı üzerinize olsun…

İslami Gençlik Hareketi

Paylaş:
Yorum Yok

Yorum Bırak