Kategoriler
Ana SayfaFikir - Davetİslam’da Tesettür

İslam’da Tesettür

İslam’da Tesettür

Yeryüzünde insanca ve Müslümanca bir hayat sürdürmemiz için kendi katında bize şeriat nizamını gönderen mutlak hakimiyet sahibi Allah Teala’ya sonsuz hamd ve senalar olsun.
Cihanşümul bir şeriat ile gönderilen ebedi önder Hz.Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem’e, Aline,Ashabına ve İslam nizamının yeryüzüne hakim olması için kanının son damlasına kadar tağuti güçlere karşı amansız bir şekilde cihad ibadetini sürdüren tüm dünya Müslümanlarına salat-u selam olsun.
“Müslüman erkekler ve Müslüman kadınlar, mü’min erkekler ve mü’min kadınlar, taate devam eden erkekler ve taate devam eden kadınlar, doğru erkekler ve doğru kadınlar, sabreden erkekler ve sabreden kadınlar,(gönülden Allah’a) saygılı erkekler ve (gönülden Allah’a) saygılı kadınlar, sadaka veren erkekler ve sadaka veren kadınlar, oruç tutan erkekler ve oruç tutan kadınlar, ırzlarını koruyan erkekler ve ırzlarını koruyan kadınlar; işte Allah bunlar için bağış ve büyük bir mükafat hazırlamıştır.” (Ahzab,35)
İslam düşmanı Siyonist ve emperyalistler; Bir milleti yıkmak, çürütmek ve İslam’ı bozmak için daima kadını en güçlü silah olarak kullanmış ve halen de kullanmaktadırlar. İslam’ı ve Müslümanları maddi güç ve silahlarla yok edemeyen düşman, çağdaş silah olarak Müslüman kadınımızın ahlakını bozmayı ve ona İslam’ın kazandırdığı kutsal ve yüce değerini yitirip , şehvetperestlerin metaı haline getirip, sokaklara dökmüş, kişiliğini, ahlakını ve namusunu kaybettirmiştir. Düşman, kadınımızı modanın ve şehvetin kölesi haline getirip istediği şekle ve maskaralığa sokabilmekte ve soyabilmektedir. Bununla beraber bizim asıl üzerinde durmak istediğimiz konu Müslüman kızlarımızda görülen yozlaşma ve bozulmalardır.
Başörtüsü bir kimlik, bir tercih, bir semboldür. İslami şahsiyetin kimliği, Müslümanca bir hayatın tercihi, iffet ve hayatın sembolü. Ama ne yazık ki bugün taktığı başörtüyü , büründüğü tesettürü taşıyamayanlar adeta onu rencide edercesine hareket edenler var. Başörtülü kızlarımız tıpkı açık saçık bayanlar gibi erkeklerle el ele , kol kola, sarmaş dolaş bir vaziyette çarşı-pazarda, parklarda,duraklarda,sahillerde dolaşıyorlar. Tabii İslami olarak da hiç bir sakınca görmeden parmaklarına yüzük takan iki genç artık toplumun arkasında her şeyi yapmayı kendilerine mubah sayıyor. Tabii ki kadınlarımızın bu hale gelişinde çevre kültürünün yanı sıra, tesettürün mahiyeti ve gerekliliği hususunda yeterince bilgi sahibi olmamaları da büyük rol oynamaktadır.
Bu sahada yazılmış bir çok kitap olmasına rağmen, biz tekrarda fayda olduğuna inandığımızdan dolayı bu meseleyi yeniden gündemimize alıp, İslam fıkhına göre içeriğini kıyametli eserlerden araştırıp, yazmayı uygun gördük. Hayırlara vesile olması temennisiyle…
(Devam edecek..)

Ahir Zaman Müslümanına Notlar/ Muhammed İmamoğlu

 

İslamda Tesettür-Hicret Yıldız İmamoğlu

Paylaş:
Yorum Yok

Yorum Bırak