Kategoriler
Ana SayfaKadın ve Aileİffetli bacılarımıza büyük tehlike için nasihat

İffetli bacılarımıza büyük tehlike için nasihat

İffetli bacılarımıza büyük tehlike için nasihat

Allah’a hamd ve Rasûlü Muhammed’e salât ve selam olsun. Davamızın sonu âlemlerin Rabbi olan Allah’a hamd etmektir.

Elhamdulillah, asrın ekolü İslamdır.

İnsanlar tüm olumsuzluklara ve dünya’nın tüm koalisyonuna rağmen akın akın İslama rağbet etmektedir.

Dünya olabildiğince kirlendi, insanlar ve toplum cahilleştirildi. Böyle bir dünya da insanlar günahın ve fuhşiyatın zirvelerini yaşadı. Cahiliye namına akılda kalan veya meyil edilecek herşey yaşandı ve öğrenildi…

Ortaya öyle bir nesil çıktı ki cahiliyeye karşı bir hayli tecrübeli ve nefret etmiş, İslam’a karşıda yüksek bir sempati, meyil, ama bir o kadar da tecrübesizlik. İşte ortaya çıkan bu nesilde avantaj ve dezavantaj budur.

Özellikle bacılarımız nefislerinde büyük devrimler yaşamaktadır. Alıştıkları hayattan tam bir kısıtlama ve örtünme sürecine girmektedir. Hatta Allah razı olsun, bazı bacılarımız çarşaf giyip yüzlerini dahi kapatmaktadır.

Bu bacılarımız bütün benlikleriyle İslam davetine hizmet etme enerjisindedirler. Daha önce ki yıllarında ölçü ve hudutlar olmadığı için Dünya’yı ve gençlerin hallerinden haberdardırlar. Ama bu yeni yaşam tarzı onların bir nevi ellerini, kollarını bağlamaktadır ve sırf Rabblerinden korktukları için dış Dünya ile ilişkilerini bir hayli sınırlandırmışlardır.

Özellikle genç ve bekar bacılarımız isteyerek kabul ettikleri bu hali, evlenerek devam ettirmeleri gerektiği kanaatına kısa süre sonra varırlar. Kimiside bayan olmanın vermiş olduğu zayıflığı idrak ve ailelerinin bu köklü değişim sonrasında aldığı tavırdan dolayı evlenmenin gerekliliğini hem anlamış, hemde bir çıkış, bir kurtuluş olduğu gereksinimine varmıştır.

İşte bu süreçte bacılarımızı büyük tehlikeler beklemektedir.

Dış Dünya’nın kötülüğünü bilen bacımız, kardeşi olan müslümanlara büyük bir hüsnü niyet ve güven duygusu beslemektedir.

Bacımızın artık İslam dini ile dertlenmeye ve bütün kötülüklere karşı kıyama geçmiş olan mücahidleri desteklemeye başlamıştır. Mücahidlerin ve dava adamlarının mücadelesiyle, onların dertleriyle sabahlar olmuştur. Ağabeyleri olan mücahidlerin amelleriyle yoğrulmaya ve onların destansı hayatlarıyla gözyaşları akıtmaya başlamıştır.

Büyük bir sempati doğmuştur.

Artık bacımız için, mücahidler en güzel örnek ve ulaşılması gereken önemli bir menzil olmuştur.

Ne mutlu ki bir mücadeleye girip nefsini ıslah eden ve sonra Rabbinin hudutlarını koruyan ve sonra bir mücahide eş olmak isteyen iffetli bacımıza…

Fakat tehlikenin en büyük boyutu kirli bir nefse denk gelme ihtimalini bilmeyen ve tecrübesizlikte bir çocuk gibi olan bacılarımızın hatalar yapma süreçlerini ortaya koymamız gerekir.

Ne yazık ki bazı kıssalar duyduk, kafirlerin ve fasıkların da şahit olduğu bu meseleleri gizlememizin bir anlamı yoktur. Bilakis açıklayalım ki, nasihat edelim ki, ümmetin göz nuru olan, namusları için savaşlar başlatılan kadınlarımız artniyetlere kurban gitmesin, şehvet düşkünlerinin yataklarına meze olmasın. Akşam nikahlanıp, bir gusül sonra sabah namazında talak verilmesin.

Açık konuşalım ki, kadına değeri, beri olduğunuz demokrasiden bile daha az kıymet veren makyajlı mücahidlerin farkına varsın genç ve tecrübesiz bacılarımız.

Değerli bacılarımız, bugün belki İslami bir ailede yetişeniniz çok az. Ama bizler İslamı öğrenmede eski nesilden daha gayretli olan bir nesil olarak erkek ve kız çocuklar sahibiyiz. Biz mücahidler olarak kendi içimizden olan haysiyetsizlerden size örnek vermekten gocunmayacağız, çünkü bizler de gelecek yıllarda genç kız babası olacağız, bugün adalet vasfımızı yitirir ve sizlere nasihatten geri durursak, yarınlarda korkarız ki bu acı imtihanlar bizimde başımıza gelebilir.

Ne yapmalısınız?

Şunu unutmayın ki İslam dini bazı hudutlar içerir. Mesela âlimlerin bile korkarak ve ciddiyetle yaklaştığı tekfirden uzak durun.

Şayet sanal alemde bir çok akide, bir çok fetva ile karşılaşmaktasınız. Özellikle facebook gibi aşırı tehlikeli bir Dünya parmaklarınızın ucunda, buna karşı çook dikkatli olun.

Ailenizle ilişkilerinizi kesmeyin. Örf ve adetlerinize göre gelin olarak babanızın evinden çıkma niyeti önceliğiniz olsun.

Büyüklerinize karşı mütevazi olun, köklü cemaatlere rağbet edin. Cemaat içinde evliliği eskimiş olan, ablalarınızdan nasihat isteyin.

Kendinize tek bir abla belirlemeyin, çünkü onun baktığı, anladığından başka bir objektif pencereniz olmaz. Nasihatleştiğiniz ablalarınızı izleyin, ölçün ve tartın. Ahlakına, evliliğinde saadetine, tekfirden uzak oluşuna, dava içinde tecrübelerine bakın ve değerlendirme yapın. Sizi ailenizden bağımsız yapmaya çalışanlardan uzak durun. Zaten mürtetler gibi bir anlayışa doğru sizi sürükleyen kişilere karşı uyanık olun. Aileleriniz İslama, Allaha ve Rasûlüne açıktan düşmanlık etmediği sürece onların sizin aileniz olduğunu unutmayın. Şunu da unutmayın ki onlar sizin aileniz, sizi bu güne kadar korudu ve kolladı.

İnternetten yazışmayın, arkadaş bulmayın. İnternetide Rabbiniz yarattı, o halde herşeyi yoktan var eden Rabbinizden hayırlı bir eş isteyin, dualar edin.

Evlenecek bir kişi ile usülüne uygun görüşme yapacağınızda onun İslami tecrübelerini tartmaya çalışın. Örneğin cemaat ahlakı alıp almadığına bakın. Devamlı cemaat değiştiren birisi mi, yoksa istikrarlı mı? Tekfirde iddialı mı, yoksa itidalli mi?

Unutmayın, bugün allame kesilip anasını, babasını, müslüman dava adamlarınını tekfirde keskin bir kılıç olan ve üzerine vazife olmayan ilme kendini amir gösteren kişinin ya akli, ya kalbi bir sıkıntısı vardır. Ona güvenmemelisin.

Değerli kardeşlerim. Cihadın ve mücahidlik ünvanının gölgesi altında kendi kirli ve şehvetperest nefsini kamufle eden sahtekarlara karşı uyanık olun. Sizler saf yüreklerinizi, temiz bedenlerinizi ve İslama hizmet için mesai yapan akıllarınızı bu sahtekarlara peşkeş çekmeyin.

Üzülerek söylüyorum ki onlar saçlarını ve sakallarını bizim hayırlı yiğitlerimize benzetiyorlar. Onların giyimleri ve söylemleri aynı ümmetin hayırlı evlatlarına benziyor, aldanmayın ve heves etmeyin.

Allah için edilmiş bu nasihatide aklınızın bir köşesine yazın.

Özellikle kadın olduğunuzun ve her daim hata yapma riski ile burun buruna olduğunuzu aklınızda hep sıcak tutun. Tek olmayın, düzgün olan davet çalışmalarına bizzat katılın, cemaat olun. Evli olan ablalarınız ile irtibatınızı kesmeyin.

Ebu Beşir El-Kurdi

Genç Muvahhide

Paylaş:
Yorum Yok

Yorum Bırak