Kategoriler
Ana SayfaGüncelHollanda’da peçe takana para cezasının kalkması için online imza kampanyası

Hollanda’da peçe takana para cezasının kalkması için online imza kampanyası

Hollanda’da peçe takana para cezasının kalkması için online imza kampanyası

22 Mayıs 2015’te Hollanda içişleri bakanı Plasterk tarafından sunulan peçe yasağı önergesi Lahey Adalet Divanı’nda onaylandı.
Asıl hedefleri peçe olan Lahey’in sözde adaletçileri, yasayı gaz maskesi ile birlikte zikrettiğinden dolayı peçe, halkın güvenliğini tehdit eden bir unsur olarak algılara sunuluyor.
Hollanda Adalet Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada, söz konusu kararın güvenlik gerekçesiyle alındığına vurgu yapılarak, “Vatandaşların güvenlik ve huzuru göz önüne alındığında yüzü gizleyen kıyafetlerin kamusal alanda giyilmesi uygun görülmemektedir” ifadelerine yer verildi.
Lahey Adalet Divanı insana sunulan özgürlüklerin içine eşcinsel evliliğini dahil ederken, kadının ulaşım araçlarında, devlet binalarında, okul, hastane ve spor salonlarında, kısacası evi dışında herhangi bir yerde istediği gibi giyinmesini engelliyor.
Müslüman kadının, eşi veya babası tarafından baskıyla peçe taktığını zanneden özgürlükçü Hollanda hükümeti, asıl baskıyı kamusal alanda Müslüman kadının istediği gibi giyinme özgürlüğüne müdahale ederek yapıyor. Yürürlüğe girmesi an meselesi olan bu yasayı çiğneyenler, Hollanda hükümeti tarafından 405 Euro para cezasına çarptırılacak.
İnternet üzerinden bu peçe yasağına karşı imza kampanyası başlatıldı. Bu imza ile Avrupa’da yaşayan Müslüman kardeşlerimize destek olabiliriz.
Peçe yasağına karşı imza atarak destek vermek için aşağıda verilen linki tıklayın.

İmza atmak üzere isim, mail adresi ve ikamet yerinizi yazdıktan sonra işlemi mail adresinize gelen linke tıklayarak tamamlayın. Bu tarz imza kampanyaları kamuoyunun önemli olduğu Hollanda gibi ülkelerde büyük önem arz ediyor. Bu nedenle desteklerinizi bekliyoruz.

Genç Muvahhide

Paylaş:
Yorum Yok

Yorum Bırak