Kategoriler
Ana SayfaGüncelHal-i pür melalimiz

Hal-i pür melalimiz

Hal-i pür melalimiz

Esselamu Aleykum Ve Rahmetullah
Rabbim ağzımızdan, kalemimizden çıkacak sözleri hakka isabet ettirsin.
İran’da 12 bin sünni kardeşimiz idamla yargılanıyor. Geçtiğimiz hafta 29, bugünlerde de 8 kardeşimiz idam edildi.
İsrail ordusunun hahamı “Askerler savaş zamanında, yahudi olmayan kadınlara tecavüz edebilir, yakalanan Filistinliler öldürülmelidir” diye fetva verdi. İsrail bildiğimiz gibi keyfi tutuklamalar, çocukları sorgulamalar, Aksa çevresindeki gerginlikler, keyfi cinayetler…
Çin hala Türkistan üzerindeki zulmünü devam ettirmkete. Ramazanı Müslümanlara zehir ediyor, kadınları açıp saçıyorlar, dans ettiriyorlar, orucu yasaklıyorlar, camilere sokmuyorlar, camilere zarar veriyorlar, Müslümanların evlatlarını alıp kendi istedikleri gibi yetiştiriyorlar, dinlerini çalmaya çalışıyorlar.
Dünya’nın bir çok yerinde Müslümanlar mustazaf durumda.
Türkiye, Hilafetin eksikliği altında ezilip duruyor. Türkiye’deki darbe girişiminin olduğu hafta İncirlik Üssü’nden kalkan zalim Abd uçakları Suriye’de yine ‘sivilleri’ vurdu, en az 160 kişi hayatını kaybetti. Kimisi öksüz kaldı, kimisi kolsuz bacaksız…
Halimiz bu iken birde kendimize bakalım. Kardeşlerimize yetişmemiz, vahdet olmamız gerekirken hala müslümanlardaki ahlakî marazlardan dert yanıyoruz. Müslüman kardeşlerimizle tartışıyor, hakkına giriyor kimi yerde kibirleniyoruz. Sürekli bir ihtilaf içerisindeyiz.
Aklımıza geldikçe Suriye’deki kardeşlerimize üzülüyoruz. Kardeşim! Sen önce kendi yurdundaki kardeşine sarılmazsan Suriye’deki kardeşine yetişemezsin!
”Muhammed, Allah’ın Resuludür. O’nunla beraber olanlar, inkarcılara karşı çetin, birbirlerine karşı da merhametlidirler…” Fetih suresi 29
Bu ayet bizim düsturumuzdur. Eğer Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem ile berabersek, müminlere karşı merhametliyizdir.
Bu günlerde beş milyon kişi bir meydanda toplandı. Kimisi demokrasi için kimisi vatan için kimisi (öyle zannettiği) din için. Ne için olursa olsun oradaki maksadın apaçık şeriat veya ümmet olmadığı kesindi. Bu bizlere ibret olmalıdır.
Beş milyon kişi farklı amaçlar uğruna bir araya gelebiliyorsa, hakikat yolcusu bizler hak davamız uğrunda bir çizgide toparlanamıyorsak, kendimize acilen çeki düzen vermeliyiz.
Vesselam.

Atike Vera /Genç Muvahhide

Paylaş:
Yorum Yok

Yorum Bırak