Kategoriler
Ana SayfaFikir - DavetEvli Kadınlara Musallat Olan Tekfircilerden Sakınmak İçin Nasihatler

Evli Kadınlara Musallat Olan Tekfircilerden Sakınmak İçin Nasihatler

Evli Kadınlara Musallat Olan Tekfircilerden Sakınmak İçin Nasihatler

IŞİD örgütünün resmi dergisi Dabiq’in 10’uncu sayısını yayınlandı. Dergide IŞİD’in Nusra dâhil tüm grupları tekfir etmesi ve bu cihad gruplarından mücahidlerle evli kadınları kocalarından izinsiz olarak IŞİD topraklarına “hicret”e çağırması gündem oldu. IŞİD mücahidlerle evli kadınlara kocalarının mürted olduğunu, bu nedenle evliliklerin batıl olduğunu söyleyerek büyük bir fitnenin daha kapısını açtı.
Eğer IŞİD’in bu çağrısına bir kadın uyup IŞİD’e kaçar ve evli olduğu halde nikâhını batıl sayıp yeni bir erkekle evlenirse, bu kadın aslında evli olduğundan zina yapmış olacaktır. Çünkü asrın haricileri IŞİD her ne kadar Suriye’deki cihadi gruplara mensup mücahidlere mürted dese de onlar Müslümandır ve nikâhları devam etmektedir. Evli iken IŞİD’e kaçıp kocası tarafından talak verilmeyen kadın IŞİD’de başka bir erkekle evlendirilecek ve zina yapmış olacaktır!
IŞİD’in Dabiq dergisi 10 sayısını şu linkten okuyabilirsiniz:
https://ia801501.us.archive.org/8/items/Dabiq10/Dabiq10.pdf
Dergideki IŞİD’den Ümmü Sümeyye el Muhacir tarafından yazılan makalede şu cümleler geçiyor:
“Birinci durumla ilgili derim ki; ey Allah’ın kulu olan kadın, her kul hesap günü yalnızca kendi amelinden sorumludur. ‘Ve onların hepsi, kıyamet günü Ona, yapayalnız tek başlarına geleceklerdir. (Meryem 95)’ senin için hiçbir durumda boynundan İslam bağı çıkarılmış hiçbir kimse ile aynı çatı altında kalmaya izin verilmemiştir ve o kişi (kocan) İslam dairesinden çıktığında aranızdaki nikâh düşmüştür. Yani o kişi o andan itibaren senin için namahrem olmuştur. Yani öne sürdüğün bahanelerin hiçbiri seni Allah katında temize çıkarmayacaktır. Rabbinden ve onun öfkesinden korkuyorsan, O’nun rızası için mürted kocanı terk et. Allah sana hiç ummadığın bir yerden onun daha iyi ve hayırlısını verecektir. Eğer kendilerinde bir hayır varsa tıpkı Musa’yı annesine gönderdiği gibi sana da çocuklarını gönderecektir. Diğer şekilde, hala  Allah ve Resulünün düşmanı olan, muvahhidlerle savaşan, yeryüzünde ahlaksızlık yayan kâfir kocanla oturursan, hesap günü hiçbir şey seni Allah’ın cezalandırmasından koruyamaz.”
İşin bu kadar iğrenç bir noktaya geleceği zaten baştan belliydi. Çünkü Müslümanları tekfir etmeniz sadece söylem olarak kalamaz, tekfir ettiğiniz Müslümanların kanı, malı ve ırzı artık size helal olur. Tekfir edilen yani müşrik görülen kişinin nikâhı altında bulunan Müslüman kadının da nikâhı düşmüş olur. Evet, İslam fıkhı bunu der. Bu nedenle IŞİD’çiler görüldüğü gibi ayetleri kullanmaktadır!
Oysaki durumları, Resulullah (sav)’in dediği gibi, “Onlar Kur’ân okurlar, fakat okudukları boğazlarından aşağı geçmez. Onlar okun yaydan çıktığı gibi dinden çıkarlar.” (Buhârî)
IŞİD kitlesi şu iki konuyu düşünmesi gerekir:
Birincisi; Dabiq’in bu sayısında Nusra dâhil tüm gruplara sahve ve mürted diyorsunuz. Dolayısıyla bu yazıyla birleştirince Nusra dâhil tüm cihadi grupları müşrik görüyor, ve hanımları ile nikahın iptal olduğunu söylüyorsunuz. Peki, sizden başka böyle onları bu şekilde sahve – mürted sayan dünyada bir cemaat ya da bir örgüt var mı? Yani yanlışı baştan yaptığınızdan bu saçma sonuçlar ortaya çıkıyor. Sizler bize boşuna “Mürtedler ile nikâh düşmez mi?” falan demeyin. Zaten en başta bu gruplara mürted diyerek baği oldunuz. Önce kanlarını helal gördünüz, şimdi de karılarını helal görüyorsunuz!
Önceki beyanatlarınız da mahremi olmadan hicret olmaz diyordunuz, ama şimdi bu kadınlara kocalarını terk edip IŞİD topraklarına “hicret” etmeye çağırıyorsunuz? Bu çelişki değil midir?
İkinci soru; İslam tarihinde daima hariciden daha haricisi de mevcuttur. Sizin Nusra’yı tekfir ettiğiniz gibi, sizi de tekfir eden daha tekfirci gruplar da mevcuttur. Onlar da sizin için bu fetvayı yayınlayıp karılarınıza sizin müşrik olduğunuzu, sizinle beraber olmalarının zina olduğunu, Allah’ın ayetleri gereği siz müşriklerden kaçıp kendilerine sığınmalarını teşvik etse tavrınız ne olacak?
IŞİD’in evli kadınları kocalarını bırakıp kaçmaya teşvik ederken kullandığı ayetler, durumun vahametini ortaya koymakta. Kuran’ın asli müşrikler için kullandığı ayetleri kendileri dışında tüm dünyaya göre Müslüman olan Suriye’deki mücahidler için kullanmaları, haricilerin ne kadar sapkın ve sapık olduklarını göstermektedir. Dabiq dergisindeki makale şöyle devam ediyor:
“Onlardan (kocalarınızdan) ayrılmanızı engelleyecek birçok sebep olduğunu söyleyebilirsiniz; birincisi çocuklarınız -ki onları sizden alacak, onları bir daha görmenizi engelleyecek ve bu durumda sizin bunu engelleyecek gücünüz yok! Ve siz maddi olarak geçim konusunu ileri sürebilirsiniz, aileniz yok ve o (eşiniz) size bakan tek kişi ya da muhtemelen onlar (ailen) Sahve’nin yolunu takip ediyorlar ve sen ailenin çekici ile kocanın örsü arasında kaldın. Nasıl onlardan sakınacaksın? Senin duygularını ve annelik hissiyatını, aileni bırakma korkunu, yoksulluk korkunu anlıyor olsak bile senin için Allah’a karşı herhangi bir mazeret bulamıyoruz, O şöyle demiştir: ‘De ki: Eğer babalarınız, oğullarınız, kardeşleriniz, eşleriniz, kabileniz, elinize geçirdiğiniz mallar, durgunluğa uğramasından korktuğunuz ticaret, hoşunuza giden evler, size Allah’tan ve peygamberden ve Allah yolunda cihaddan daha sevimli ise.’ (Tevbe 24) eğer bir kişi bu duruma düşmüşse onun karşılığı nedir? Allah cevaplıyor: ‘O zaman Allah’ın emri gelinceye kadar bekleye durun. Ve Allah; fasıklar güruhunu hidayete erdirmez’.”
Gördüğünüz gibi yorum yapmaya bile gerek yok! IŞİD işi gücü bırakmış Suriye’deki mücahidlerin karılarını cehennemle tehdit ediyor, eğer kocalarını bırakıp IŞİD’in sapkın ve sapık erkeklerine kaçmazlarsa “Allah fasıklar topluluğuna hidayet etmez!”…
Amerikan askerleri mücahidlerin karılarına zorla tecavüz ederdi, bu hariciler ise mücahidlerin karılarını Allah ile aldatıp gönüllü ederek tecavüz etme derdinde!
Şeyh Ebu Katade de Dabiq’deki bu iğrenç yazıya cevap yazdı, bunu da okuyun:
http://www.ummetislam.net/isidin-dabiq-dergisindeki-nikahli-kadinlar-hakkindaki-fitnelerine-seyh-ebu-katadeden-cevap   veya  http://justpaste.it/dabiq10cevap
 
Peki, bu fitne sizi ne alakadar ediyor? Çok alakadar ediyor. Çünkü bu haricilere göre IŞİD’i desteklemeyen ve karşısında olan herkes mürteddir. Denemesi bedava, buyurun kıdemli bir IŞİD’çi bulun ve kendinizi anlatın. Tekfir edilmeniz kaçınılmazdır. Suriye’de cihad eden, hicret etmiş ve çocuğu okula göndermeyen mücahidler bile IŞİD tarafından tekfir ediliyorken sizlere torpil geçmelerini bekleyemezsiniz. Hiçbir şey bulamazlarsa “Mursi’yi Müslüman görüyor musun” deyip tağutu tekfir etmediğinden tekfir ederler… Bu nedenle Suriye’deki bu fetvalarının rüzgârı buraya da ulaşacaktır.
Şimdiye kadar zaten birçok şehirde IŞİD’çiler sosyal medyadan evli kadınlara musallat olup kocalarının kâfir olduğuna ikna edip kendilerine kaçmasını sağlamıştır. Ancak içlerinde az da olsa erdemli olanlar bu ahlaksızlığa karşı çıkıyordu. Şimdi ise IŞİD’in dergisinde resmi emir geldi diyebiliriz. Yani artık evli kadınlara “Kocan mürted, her gün zina ediyorsun, gel karım ol zinadan kurtul” diyerek sözde fetvaları ile kendilerine kaçmaya çağıracaklar! Sonra da sözde mürted olan kocalarının nikâhı batıl olduğundan kendileriyle ya da başka bir arkadaşlarıyla bu kadını yeniden evlendirecekler. Kadın gerçek kocası tarafından talak verilmeden yeni bir adamla evlendiğinden zina etmiş olacak! Eğer önceki kocası hakikaten müşrik olsaydı bu mesele doğru olurdu, ancak hariciler kendi hevalarına göre Müslümanları kâfir gördüğünden verdikleri batıl fetva, kandırdıkları kadının dünyasını da ahiretini de helak edecek!
Yazdıklarım size iğrenç gelebilir, daha iğrenci ise tekfircilerin birkaç yıldır birçok kadını bu şekilde ikna edip kocalarından kaçmasını sağlayıp başkasıyla evlendirmiş olmasıdır. IŞİD’in dergisinin buna fetva vermesi hatta teşvik etmesi bu rezaleti daha da artıracaktır.
Bu nedenle evli kardeşlerimiz için birkaç nasihat yazdım, bunları okuyun ve acil amel edin.
-Sosyal medyadan eşinizi uzak tutmanız en faydalı çözümdür. Ancak günümüzde sosyal medya artık hayatın bir parçası haline gelmiş, hatta bazı kişilerde hastalık derecesine varmıştır. Madem facebook kullanmak istiyor, o halde eşinizin facebook şifresini alın. Hatta sizde ona kendi facebook şifrenizi verin. Böylece birbirinize güveniniz artar. Ama bununla birlikte başka bir facebook hesabı olmadığına dikkat edin. Eşiniz facebook’taki arkadaşlarıyla bayan bayana muhabbet etmek isteyecektir. Şifresi sizde de olacağından mesajları okuyabilirsiniz, bu nedenle arkadaşlarıyla rahatça konuşamayacaktır. Eşiniz arkadaşının telefon numarasını alıp whatsaptan yazışma ile bunu gerçekleştirebilir. Sonuç olarak facebook’tan tanımadığı bir erkek ona mesajla rahatça ulaşabilecekken whatsaptan numarasını bilmediğinden dolayı tanımadığı bir erkek karınıza ulaşamaz. Siz yine de arada baskın yapar gibi eşinizin whatsap da kimlerle konuştuğuna ve ne konuştuğuna da bakın. Burada bayan kardeşler bizlere kızmasın. Evlilik elbette güven üzerine kuruludur ama bu şerefsizler masum kadınları Allah’la aldatma konusunda şeytana pabucunu ters giydirir! Ayrıca eşini ve çocuklarını bırakıp kaçan kadınlar da gayet sizin gibi “Bana bir şey olmaz, beni ikna edemezler.” diyorlardı.
Bir de bu durum sadece eşlerinizi değil, kızlarını da kapsıyor. Onların da facebook şifreleri annelerinde olmak zorunda. Burada ciddi olarak yayılan bir fitne var, kocalarınız ve babalarınız cep telefonlarınıza ve bilgisayarlarınıza el koysa bile hakkıdır. Ancak böyle bir durumda sizden habersiz cep telefonu alarak arkadaşlarıyla iletişime geçmek isterler. Bu durum daha tehlikelidir. Bunlar olsun ama kontrolünüzde olsun, daha iyi.
Sosyal medyada harici erkekler tarafından açılan bayan hesapları da bulunmaktadır. Bu nedenle tanımadığı bir bayandan gelen mesajlara da itimat etmemeli, özellikle tekfir ve akide gibi konuları kesinlikle konuşmamalıdır. İlk başta ilmi sorularla başlayan tekfir konusu, daha sonra adım adım arkadaşlığa ve tekfirci yapmaya doğru ilerleyecektir. Tanımadığınız facebook’taki bayan hesabı gerçekten bayan olduğunu ispatlasa dahi eşiniz akide ve tekfir konularını konuşmamalıdır. Çünkü tekfirci sapkın düşünceleri sosyal medyada yaymak için çalışan çok sayıda harici bayan da mevcuttur. Bunlar önce sosyal medyadan arkadaş olup, sonra da adım adım tekfirciliği yayan kadınlardır. Bunlar önce kadınlarla dost oluyor, sonra kocalarının müşrik olduğuna ikna ediyor, sonra da harici bir erkeğe kaçması için bayanı yönlendiriyor. Bu tür kadınları eşiniz ilk başta anlayamaz. Bundan kurtulmanın yolu eşinizin sosyal medyadan tanımadığı bir bayanla bile sohbet etmesine izin vermemektir. Sanal bir dünyada insanlara dini anlatmak ya da dini konuda konuşmak yerine gerçek dünyada da gayet bunu yapabilir.
-Eşinizi Selefi Salih’in akidesinde olan bir bayan cemaatine katın. İlim almış bir kadın, haricilerin fitnesinden korunacaktır. Ayrıca bir sohbet halkasına dâhil olarak davet çalışması ve insani yardım çalışmasıyla ev işlerinden kalan vaktini dolduracaktır. Vakti dolu olan birisi, hariciler ile tartışmaya ya da tanışmaya vakit bulamaz.
Kesinlikle eşinize akide ile ilgili kitapları okutup beraber dersini yapın. Sizden öğrenmezse başkasından yanlış öğrenecektir. Şeyh Makdisi’yi akide konusunda harici IŞİD örgütü dışında tüm cihad cemaatleri otorite kabul etmektedir. Şeyh Makdisi’nin tüm kitaplarını beraber okuyun. Tekfircilere reddiye olarak yazdığı 30 Risale kitabını özellikle beraber defalarca okuyun. Tekfircilere yazılmış en ciddi reddiye bu kitaptır. Şeyh Makdisi’nin kısa Akidemiz kitabını ilk etapta verin.
-Eşinizin arkadaş çevresinde tekfirci bayanlar olmamasına dikkat edin. Eşinizin irtibat halinde olduğu bayanların kocalarıyla tanışın ve aile ziyaretlerinde bulunun. Zerre kadar tekfire meyil ya da IŞİD sempatizanı iseler eşinizin o bayanla iletişimini yasaklayın. Harici erkekler evli kadınları tuzağa düşürmek için harici bayanları aktif olarak kullanmaktadır. Harici bir bayan eşinize musallat olup onun aklına girip kocasının kâfir olduğuna ikna edip kocasını teşvik edip kaçmasına vesile olabilir. Harici kadın eşinize önce akide öğretiyorum ayağına tekfirciliği aşılar, sonra kocasının kâfir olduğuna ikna eder. Kâfir biri ile Müslüman bir kadının evliliği söz konusu değildir. Bu nedenle tekfircilik hastalığına bulaştırdığı kurbanına eşinin kâfir olduğunu, bu nedenle kendisiyle ilişkiye girmesinin zina olduğunu söyler. Zina günahından korunmak için de “kâfir” kocasını terk edip Müslüman bir adama kaçması gerektiğine ikna eder.
Bu anlattıklarımız saçma sapan bir filmin senaryosu değildir, aksine Antep, Adana, Bursa, İstanbul başta olmak üzere birçok şehirde onlarca kez yaşanmıştır! Antep’de harici bir sözde hoca, başka bir cemaatten evli bir kadını facebook’tan tanışıp ikna etti, sonra da Suriye’ye kaçırdı. Evet, bir anne çocuklarını ve kocasını bırakıp başka bir adama kaçtı, hem de Allah ile aldatılarak yani din uğruna! Neredeyse iki cemaat kanlı bir şekilde birbirine girecekti.
Daha somut ve medyatik örneği ise IŞİD merkezli haber yapan Enfal medyanın editörü Abdulkadir Polat’tır. Gene IŞİD merkezli haber yapan islamistate.media’nın editörü olan Egemen Erdemir, Abdulkadir Polat’ın telefon konuşmalarının ses kaydı ve whatsap konuşmalarının resimleri ile ispatladığı bu durum zaten camiada bilinmektedir. Abdulkadir Polat’ın inkar etmediği vakıada aşırı tekfirci olan Abdulkadir Polat evli bir kadını kocası kafir diye kaçırdı, bir ay beraber olduktan sonra kadını bıraktı ve kadın Adana’da bir medreseye sığınmak zorunda kaldı. Eski eşine ve yeni doğmuş bir yaşındaki bebeğine de dönemedi! Kaçırdığı kadının kocasıyla telefonda konuşan Abdulkadir Polat, olayı IŞİD’in bildiğini ve başına bela almaması için konuyu kapatması gerektiğini telefon kayıtlarında söylemiştir. Birbirlerini telefon konuşmasını kayıt altına alan, birbirlerinin karısını kaçıran, birbirlerini örgüt ile tehdit eden sapkın bir grup ile karşı karşıyayız!
Bu rezalet sosyal medyada yeterince paylaşıldığından ve bunlardaki rezaleti göstermek adına isim verdim. CHP lideri Deniz Baykal bile kasedi çıkınca kitlesinin baskısı gelecek diye en baştan istifa etmişti. Abdulkadir Polat ise bunca rezalete rağmen Enfal Medya’da baş sorumlu olmaya devam etti, IŞİD’çilerden kendisine de itiraz ve eleştiri bile gelmedi!
Bu tür evli kaçıranların ortak özelliği kısa süre evli kaldıktan sonra bu kadınları boşamalarıdır. Şehvetlerinin esiri olmuş bu aşağılıkların gerekçesi ise hazırdır: İslam’da boşanmak caizdir… Önce kocasını “mürted” diyerek bıraktıran, uğruna kaçtığı adam tarafından da boşanan kadın ise ortada kalmakta, eski hayatına da dönememektedir. Burada bazılarının durumunu yazmaktan, düştükleri kötü yolu yazmama gerek yok sanırım… Bazıları ise yeni bir tekfirci koca ile evlendirilip yeniden ne zaman boşanacağını bekler hale gelmiştir.
Bu şekilde onlarca vakıa var ve onlarcasını isim ve şehir vererek yazabiliriz. Ama meselemiz insanları değil rezaleti konuşmaktır. Bizler şimdiye kadar meselenin bireysel olduğunu ve tekfircilerin geneline mal etmemek gerektirdiğini düşündük. Çünkü IŞİD’den olmayıp da gene bu şekilde cihad veya akide konuları ile kadınları aldatanlar mevcuttur. Yani mesele sadece IŞİD ile de alakalı değildir. Ancak IŞİD’in resmi dergisi Dabiq’in son sayısında açık açık evli kadınları kocalarını bırakıp IŞİD’e kaçmaya teşvik etmesi bizleri bunları yazmaya itti. IŞİD’in içindeki onurlu insanlar bu hayâsızlığa karşı çıktığını ya da çıkacağını düşünüyorduk. Ancak resmi dergileri bile evli kadınları kocalarının kâfir olduğunu söyleyip kaçmaya teşvik ediyor!
Durum o kadar vahim ki…
Evli kadın, tekfircilere göre kendini Müslüman zanneden müşrik biriyle evli olduğundan zina yaptığı iddia ediliyor, bize göre ise Müslüman kocasını terk edip boşanma/talak gerçekleşmeden bir tekfirci ile evlendiğinden zina etmiş sayılıyor… Allah’ım sen bu ümmete basiret ver, bizleri aşırılıklardan koru…
Resulullah (sav): “Ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim” (Muvatta) diyor.
Resulullah (sav): “İçinizden en çok sevdiklerim ve kıyamet gününde mevki bakımından bana en yakın olanlarınız, ahlâkça en güzel olanlarınızdır.” (Tırmizi) diyor.
Allah için soralım kendimize, sırf sizin gibi düşünmüyor diye tekfir ettiğiniz Müslümanların karılarına mı göz diktiniz? Evlenip boşandığınız onca kadın, aldığınız onca cariye yetmedi mi? Tebliğ yapmaya, iman kurtarmaya Müslümanların karılarından mı başladınız? Güzel ahlak bu mudur? Resulullah (sav) ile mahşer günü karşılaştığınızda yüzüne bakın bu amelinizle gurur duyacak mısınız? Mahkemet’ul Kübra’da Allah’a bu amelinizin hesabını verebilecek misiniz?
En başta sormam gerekeni en son soruyorum: Sizden daha tekfirci olup sizi tekfir eden gruplar da var. Bu gruplardan bir erkek sizin karınıza musallat olup karınıza sizin müşrik olduğunuzu, nikâhının batıl olduğunu ve zina ettiğini söylese, sonra da karınızı kendisine kaçırsa, siz bu adama ne dersiniz ve ne yaparsınız? Allah’ın dini adına sizden kaçıp başka bir erkekle evlenen karınızla yüz yüze geldiğinizde ne dersiniz? Açtığınız bu fitnenin açacağı sonucu görebiliyor musunuz? Bu yaptığınız fitnenin dünyada ve ahirette sizden çıkmayacağınızı mı sanıyorsunuz? Vallahi helak olmanız yakındır, yol yakınken tövbe edin!

Ferman Nazif/Islahhaber

Paylaş:
Yorum Yok

Yorum Bırak