Kategoriler
Ana SayfaGenelBiz Buralardayız Bayım ve Hiçbir Yere Gitmiyoruz!

Biz Buralardayız Bayım ve Hiçbir Yere Gitmiyoruz!

Biz Buralardayız Bayım ve Hiçbir Yere Gitmiyoruz!

Biz buralardan gitmiyoruz bayım,
Ağzınızdan salyalar akıtarak hakaret etmenize, türlü türlü tehditlerle bizi yıldırmak istemenize rağmen buralardayız ve hiçbir yere gitmiyoruz!
Bizim vatanımız ne Hain Suud-i Arabistan’dır, ne de Rafızî İran!..
Kalbimiz Mekke’de, Medine’de, Kudüs’te atsa da savaşımız, kavgamız hep buralarda olacak!.. Buradan bakacağız dünyaya ve tıpkı Ecdadımız gibi -zamanı geldiğinde- buradan hükmedeceğiz bütün cihana!..
Siz bizi hiç bilmiyorsunuz bayım, hiç tanımıyorsunuz bizi..
Sokaklarda endam etmememiz aldatmasın sizi.. Partiliklerde makam/koltuk yarışına girmeyişimiz, ekranlarda görünmeyişimiz, hatta Belediyelerin kapısının önünden dahi geçmeyişimiz.. Sukünet içinde fakat vakur bekleyişimiz..
Görmediniz diye yok saymayınız bizi..
Yok saymayınız, bizden yana kalbinize üşüşen korkuları, endişeleri..
Bizler, sizin hiç bilmediğiniz yerlerdeyiz!.. Yer altlarında kavgalar büyütmekteyiz!
Zalimlere öfke ve kin biriktirmekteyiz!..
Meydanlara er yetiştirmekteyiz!..
Biliriz, bizden korktuğunuzdan daha fazla nesillerimizden korkarsınız!
Onun içindir, daha minicik kızımızın başörtüsüne tahammül edemeyişiniz! Onun içindir, oğlumuzun elindeki Elif-Ba’yı hazmedemeyişiniz!
Fakat bu kadarla sınırlı değil!.. Sandığınızdan ötesi var, hesap edemediğiniz daha nice şeyler var..
Bizler dünyaya çakılıp kalmadık, refah ehliyle karıştırmayınız bizi!
Allah’ın izniyle zorluklara göğüs germeyi bilen ve dünyaya zerre kadar tamah etmeyen bir nesille geliyoruz üzerinize!
Beşiklerini “Yaz ellerine bebeğim, göz bebeğine.. Küfrün kara günlerini yaz belleğine..”ninnileriyle salladığımız çocuklarla geliyoruz üzerinize!
Sizin çocuklarınız öğlene kadar ter kokulu yataklarla pineklerken, sabahın ayazında illa soğuk suyla abdest almak isteyen ve “Mücahidler soğuktan üşümez” diyen kurşun yürekli, çelik bilekli çocuklarla geliyoruz üzerinize!
Sizin çocuklarınız bale yaparken, dans ederken, “En büyük sloganım bu: Daimen ALLAHU EKBER” marşını dilinden düşürmeyen ve bedenini cihada hazırlayan çocuklarla geliyoruz üzerinize!
Sizin çocuklarınız televizyon başında embesil varlıklara dönüşürken, kitapla hınca hınç dolu evlerimizde dakikada bilmem kaç sayfa okuyabilen, geç vakitlere kadar kitabı elinden bırakamayan ilim, irfan, hikmet ve marifetle bezenmiş çocuklarla geliyoruz üzerinize!
Sizin çocuklarınız bilgisayar cafelerde zaman tüketirken, üç kuruşluk zevkler uğruna nefsine kul-köle olurken, iradelerine söz geçiremezken, idealsiz, hedefsiz, başıboş gezerken, Allah’ın izniyle hedefine gözlerini dikmiş gece gündüz düşmana karşı hazırlık yapan çocuklarla geliyoruz üzerinize!
Sizin çocuklarınız savaşı vahşet, şiddeti marifet bellerken, Allah için ölmeyi ve öldürmeyi en yüce sevda bilen çocuklarla geliyoruz üzerinize!
Bilesiniz ki, sizin hayatı sevdiğinizden daha çok ölümü seven bir nesille geliyoruz!
Biz buralardayız bayım ve hiçbir yere gitmiyoruz!
Umarım o gün geldiğinde siz de hiçbir yere gitmeyecek kadar cesur olursunuz!

Ummu Reyhane

 

Müslüman Anneler

Paylaş:
Yorum Yok

Yorum Bırak