Kategoriler
Ana SayfaGenelBir Kızın Hidayetine Vesile Olan Arkadaşına Mektubu

Bir Kızın Hidayetine Vesile Olan Arkadaşına Mektubu

Bir Kızın Hidayetine Vesile Olan Arkadaşına Mektubu

Canım Kardeşim;
Sen benim en hayırlı arkadaşımsın. Beni hatalardan,yanlışlardan ve günahlardan alıkoyan kardeşimsin. Kısa zamanda benim kıymetlim oldun.Hayatıma çekidüzen vermeme yardımcı oldun.Teşekkür ederim..
Sınıfa ilk geldigim zaman nasıl bir hayırla karşılaştığımı anlayamamıştım.Rabb’im bu hayrı nasiib etmekle kalmayıp idrak etmemi de sagladı. Bu hayrı doğru kullanmam için de seni bana dost eyledi.
İnan ki çok mutluyum ve huzur içindeyim.Tüm hayatım boyunca kendimi ilk defa bu kadar mutlu ve güvende hissediyorum çünkü seninde dedigin gibi benim bir Rabbim var oda herşeye yeter.Eskiden hayatımda her şeyin yolunda gittiğini düşünmekle ne kadar da yanlış yapmışım.Vallahi asıl huzur islamdaymıs ama ben bunu görememişim.Haramda aradıgım mutluluk bana haram oldu.Hamd olsun Rabbe bana islamı nasiib etti.
Sen benim yanımdayken o telaşlarımdan ve tedirginliklerimden kurtuluyorum.Daha sakin ve emin oluyorum.Senin güzellik saçan bu ahlakın ve edebin senden uzaklaşamamı sağlıyor.Sana olan sonsuz güvenimde Allah yolunda olmandan kaynaklanıyor.Gece beraber kıldıgımız ilk namazı hatırlıyormusun? Ve bana secdede dua etmeyi öğrettigin gün o gün sen gittikten sonra hayatımda ilk defa mutluluktan ağladım. Meğer ne kadar büyük bir nimet varmış elimde her şeyi sahibi bir Rabbim varmıs bunu düşününce karşıma çıkacak hiç bir şeyden korkmadığımı hissediyorum.
Sen benim dualarımın karşılığı oldun.Kabul olmuş duam gözümü kapatsamda görebilmemi sağlayan aydınlığımsın. Çok büyük bir küfürden çıktım üstüm başım pislik içinde. Ama sen bana sadece üstümün pis oldugunu aslında içimde duran imandan dolayı kalbimin temiz oldugunu hissettiriyorsun.İmanımın arttıgını ne kadar hisseder ve Allah’a ne kadar yaklaşırsam omzumdaki yüklerin biraz daha hafiflediğini hissediyorum.
Evet uhkti sana her zaman dua ediyorum Allah seni o çok istediğin firdevsine alsın ve kalbinin aşkıyla yandığı şehadeti nasiib etsin.Seni Rahman’a emanet ediyorum kardeşim.. Esselamu aleykum ve rahmetullah..
 
 

Paylaş:
Yorum Yok

Yorum Bırak