Kategoriler
Ana SayfaFikir - DavetAnkara ve Kayseri’de Rusya’nın Suriye’ye Müdahelesi Protesto Edildi

Ankara ve Kayseri’de Rusya’nın Suriye’ye Müdahelesi Protesto Edildi

Ankara ve Kayseri’de Rusya’nın Suriye’ye Müdahelesi Protesto Edildi

Öncü Nesil İnsani Yardım Derneği, Suriye’ye müdahale ederek diktatöre karşı direnen Suriye halkını katleden Rusya’yı protesto etmek amacıyla Ankara ve Kayseri’de basın açıklaması düzenledi.
Ankara’daki basın açıklaması Rusya Büyükelçiliği önünde, Kayseri’deki basın açıklaması ise Cumhuriyet Meydanında yapıldı.
Protesto boyunca “Katil Rusya Suriye’den Defol!”, “Katil Esad! İşbirlikçi İran!”, “Ankara’dan Halep’e Direnişe Bin Selam!”, “Suriye Halkı Yalnız Değildir”, “Kafkasya’dan Şam’a Direniş Zafere!”, “Kahrolsun ABD, Kahrolsun Rusya!”, “Yaşasın Küresel Direnişimiz”, “Ümmet Uyuma! Suriye’ye Sahip Çık!” şeklinde sloganlar atıldı. Eylem tekbirlerle sona erdi.
Öncü Nesil İnsani Yardım Derneği’nin basın açıklaması tam metni:
* * *
Rus İşgali Yenilgiye Mahkûmdur!
Bismillahirrahmanirrahim
Elhamdülillahi rabbil âlemin,
Vessalatü vesselamü ala seyyidina muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmain.
Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla.
Bütün hamdler, âlemlerin Rabbi olan Allâh’a âittir!
Salât-ü selâm, Efendimiz Muhammed’in ve âl-i ashâbının tamâmının üzerine olsun!
* * *
Bugün Suriye’de devam etmekte olan hak ve batılın savaşı 4 yılını doldurmuş bir mücadeledir. Bu mücadele aslında Esed ve Suriyeli Müslümanların mücadelesi değil; iman ve küfrün, tevhid ve şirkin mücadelesidir.
Suriye direnişi; Allah’ın izniyle hak ve batılın ayrışmasını sağlamıştır. Saflar belirginleşmiş, İslam kisvesi altındaki kişilerin gerçek yüzleri ortaya çıkmıştır. Sözde İslam cumhuriyeti olan İran’ın ve Hizbullah’ın maskesi düşmüş, Ehli Sünnet halkı katletmek konusunda İsrail’den bir farkları olmadığı ortaya çıkmıştır.
Suriye direnişi ümmet için bir ölüm kalım savaşına dönüştü. Dünyada ne kadar zalim devlet varsa, bu Müslüman katliamına destek olmak için hepsi Esed’in yanında bu savaşa dâhil olmuştur.
Katil Esed rejimi Suriye halkı tarafından yıkılacak iken, İran ve Hizbullah bu diktatörün yardımına koştu. İran ve Hizbullah’ın askerleri, Suriye’de Esed’le birlikte yüzbinlerce masumun katledilmesine ortak olmuştur.
Esed rejimi, İran ve ABD ortaklığında 4 yıldır sistematik olarak Suriye halkını katlediyor. Katliamlar ve işkenceler, yazılı ve görsel olarak ispatlandı. Halep, Hama, Şam ve İdlib’te onlarca kez pazar yeri havadan bombalandı.
Esed’e İran yardım ediyorsa, mazlumun da Allah’ı vardır. Allah’ın yardımıyla İran’ın zalim ordusu da Suriye’de ağır bir yenilgi aldı. Suriye muhalifleri başta İdlib olmak üzere birçok yeri özgürleştirdi. Bu zaferlerin ardından Esed, 4 yıl sonra kaybediyor olduklarını bizzat kendisi itiraf etti.
Esed’in katil, tecavüzcü ve işkencesi ordusuna İran’ın yardımı yetmedi. İran askerleri bin yıllık Sasani kibriyle Suriye’ye geldiler, birer birer tabutları ile ülkelerine döndüler! Ey İran askerleri, Suriye size mezar olmuştur, Suriye halkını katlederek bitiremezsiniz, kaybettiniz, defolup gidin!
Zalim Esed’in diktatörlüğünü kurtarmaya, İran orduları yetmeyince, bu kez de İran’ın efendisi Rusya savaşa daha da açıktan müdahale etti. Lazkiye’ye önce savaş uçakları, sonra da binlerce Rus askeri gönderildi.
Rus askerlerine verilen görev açık ve net: katliam yapmak! Rus askerleri katliam yapmayı iyi bilir, Kafkasya’da 300 bin Müslümanı katlettikleri gibi! Şeref yoksunu katiller sürüsü, Esed’in diktatörlüğünü korumak için Suriye’ye geldi.
Bizler Irak ve Afganistan’daki Amerikan işgaline karşı çıktık. Bugün de Rusya’nın işgaline karşı çıkıyoruz. Bizler tüm Haçlı ordularına karşı Müslüman halkların direnişinin yanındayız.
Bugün Rusya’nın Suriye’yi emperyalist amaçları için işgaline sessiz kalanlar, belki Amerikan uşağı olmamıştır ama açıktır ki Rusya’nın uşaklığını yapmaktadırlar! Batının firavunu Amerika’ya tepki gösterip, Doğunun firavunu Rusya ve Çin’e sessiz kalmak ikiyüzlülüktür!
Oysa biz, «Nice az bir topluluk, daha çok olan bir topluluğa Allah’ın izniyle galib gelmiştir; Allah sabredenlerle beraberdir.» ayetine iman edenler olarak, bu savaşın galibinin Müslümanlar olacağına yürekten iman ediyoruz.
Rus Kilisesi, Rusya’nın Suriye’deki savaşının Kutsal Savaş yani Haçlı Seferi olduğunu duyurdu! ABD, Rusya ve İran Suriye’de Müslümanları dört bir yandan bombalayarak katlediyor. Tarih; İran ve Alevi-Şii terör şebekelerinin kiliseden Haçlı Seferi fetvası alan Rusya ile beraber Müslümanları nasıl katlettiğini yazacak!
IŞİD’le mücadele bahanesi ile Suriye’ye giren Rusya; Suriye’de sivil halkın olduğu yerleri bombalayarak aslında gerçek amacını daha ilk günlerde belli etti. 16’sı çocuk 51 sivil Rusya’nın hava saldırılarında hayatını kaybetti. Rus uçakları ikinci gün ise üç Çerkes köyünü bombaladı, içlerinde kadın ve çocukların da olduğu onlarca sivil Müslüman katledildi.
İslam Ümmeti 4 asırdır Ruslar ile savaşmaktadır. Tarih; Rusların Müslümanlar karşısında tattığı acı yenilgilere şahittir. Suriye’yi işgal eden Rusya, Afganistan’ı işgalinde olduğu gibi bu savaşı da kaybedecektir. Sovyet Rusya Afganistan’ı işgal ettiğinde teknolojik olarak üstündü ama bu üstünlüğü ona bir kazanç sağlamadı. Demirin gücüne öyle bir inandılar ki, mücahidlerdeki imanı göremediler! Nasıl Afganistan cihadı Sovyet Rusya’nın sonu oldu ise, Suriye’yi işgal eden Rusya Federasyonu’nu bitirecek olan da Allah’ın yardımı ile Suriye direnişimiz olacaktır.
Her yükseleni indirmek Rabbimizin Sünnetullah’ıdır. Allah yok etmek istediği zalim orduları Suriye’ye çekiyor. Ey Putin, önce Suriye’de, sonra da Kafkasya’da seni ağır bir yenilgi bekliyor! İdlib’in geri almayı planlayan Esed, İran ve Putin bilsin ki İdlib Allah’ın izniyle düşmeyecek! Ama bir gün Şam’ın, Tahran’ın ve Moskova’nın düştüğüne hepimiz şahit olacağız!
Ey Rus halkı, lideriniz Putin yüzünden evlatlarınız Suriye’ye ölüme gönderiliyor, evlatlarınızı tabutlar içinde adrese iade almak istemiyorsanız, Putin denen köpeğinizi tasmasından tutun ve Suriye’den geri çekin!
Ey Müslümanlar düşmanınızı iyi tanıyın! Emperyalist Rusya tarih sahnesine çıktığı andan itibaren düzenli ve sürekli olarak Müslümanlara zulmetti, katliamlar uyguladı. Kafkasya’dan İdil-Ural’a, Kırım’dan Türkistan’a kadar pek çok İslam beldesinde Müslümanları kitlesel olarak öldürdü ve sürgüne gönderdi. Kafkasya’da kadın, çocuk, yaşlı demeden Müslümanların kanlarını akıttı, ırzlarını çiğnedi ve bunlara hala devam etmektedir.
Tarih boyunca adı Çarlık Rusya oldu, Sovyet Rusya oldu, şimdi ise adı Rusya federasyonu olarak değişti. Müslüman halklara yaptığı zulüm ise hiç değişmedi! Putin’in Moskova’da Camii açması sizleri yanıltmasın! Rusya İdlib’te camilerimizi içindeki Müslümanlarla beraber bombalıyor! Rusya, Suriye’ye geldiği andan itibaren İdlib, Hama, Humus ve Lazkiye’de sivil yerleşimleri vuruyor!
Buradan Ruslara sesleniyoruz! Ey Rusya! İslam topraklarından sökülüp atılman yakındır! Bu savaş, işgal ettiğin topraklardan geri alınıncaya kadar sürecek! Yıllardır Kafkasya’da tüm teknolojik imkânlarına rağmen yenemediğin gençlerle Suriye’de de karşılaşacaksın!
Kafkas dağlarındaki Hattabların, Şamillerin, Dudayevlerin, Dokkoların; Afganistan’daki Molla Ömerlerin, Abdullah Azzamların kardeşleri Suriye topraklarında seni beklemektedirler!
Nasıl ki onlar sana yenilmediler, nasıl ki onlar; “Allah Rusya’nın teknolojisinden ve gücünden büyüktür!” dediler ve buna iman ettiler, onların Suriye’deki kardeşleri de sana en acı yenilgileri tattıracaktır! Onların intikamını da Suriye topraklarındaki Müslümanlar alacaktır! Suriye kıyamı Rus zulmünün sonu olacaktır!
Kafkasya İslam Emirliği emiri şehid Dokko Umarov’un dediği gibi: “Biz sonuna kadar mücadele vereceğiz, taviz yok!”
Ey Rusya! Bu ümmet sana Kafkasya’da teslim olmadı.
Ey Rusya! Bu ümmet seni Afganistan’da yerle bir etti.
Ey Rusya! Bil ki Şam topraklarında da seni ağır bir yenilgi bekliyor!
Afganistan’dan kaçıp gitmek zorunda kaldın, Suriye’den de defolup gideceksin!
Zafer, Allah’ın izni ile pek yakında Müslümanların olacaktır.
Hamd; Âlemlerin Rabbi olan Allah’a mahsustur.
Öncü Nesil İnsani Yardım Derneği
Ankara’daki basın açıklamasından karele34WoRdoR000

111

004

112

005

Öncü Nesil İnsani Yardım Derneği Kayseri Şubesinin düzenlediği protestodan kareler:

22

23

25

Küresel Analiz

Paylaş:
Yorum Yok

Yorum Bırak