Kategoriler
Ana SayfaFikir - DavetAile’ye Mektup

Aile’ye Mektup

Aile’ye Mektup

Az bir meblağ paranız olsa.
Bin lira.. Onu yatak, döşek altına saklamaz mısınız?
Altın ve gümüşleriniz olduğunda kasalara koymaz mısınız? Peki ben onlardan daha mı az değerliyim ey anne ve baba?
İnsanların şehvet düşkünü oldukları bu dönem de önünde ve arkasında her gün onlarca erkeğin yürüdüğü her gün sınıfta birlikte ders görmek zorunda olduğu kantinde yan yana masalarda yemek yemek zorunda kaldığı fitne ortamlarında sıkışıp kalmış bu aciz kızınızı neden saklamazsınız?
Dönemlerimiz arasında ki farkı görmüyor musunuz? Otobüslerde gözlerinin içine bakan güya bunu gizli saklı yaptığını sanan ahmaklarla aynı havayı solumak iffet için nedenli harap edici akletmiyor musunuz?
Ey anne, sana babamdan başkası dönüp dönüp baksa, yanına otursa veya karşı masanda yemek yese rahatsız olmaz mısın? Peki benim eşimi, yuvamı neden düşünmüyorsun?
Ben sizi seviyorum ve üzmek istemiyorum.. Tek istediğim desteğiniz ve güveniniz.
Bana aile güveni verildikten sonra dışarıda ki mahluklar yobaz dese ne olur? Gerici olmuşum onlar için kaç yazar? Ben evden peçemle çıkarken annem beni Allah’a emanet etse , güvenini hissetsem. Annem arkamda ya babam savunur işte siz kimsiniz demez miyim? Allah dilemedikçe kim zarar verebilir bana?
Ne olur vicdanınıza sorsanız. Uzak değil döneminizde ihramsız çıkmayan kadınlar varken neden simdi bu kadar soğuksunuz?
Katiyen olmaz! Giyemezsin! Gençsin sen genç!
Neden ama?! Genç giremez mi tesettüre ya da ihrama? Koruyamaz mı bedenini? Renkli giyinmek mi emredilmiş ona?
Beğenmezler seni.. Beni neden güzelliğimden dolayı istiyorlar anne? Babam seni hiç görmemişti oysa. Dönem şartları uygun değil kızım! Ben bu dönemin Meryem’i olamaz mıyım anne? Hele bir normal amelleri yap da…
Cennet ehli kadınlar. Ne mübarekler değil mi? Cânımız Aişe Meryem Fatıma.. Siz Cennet kadınlarısınız.. Biz ahir zaman gençleri.. Yolunuz yolumuzdu oysa.. Bize ‘Bu dönem farklı o dönemde Peygamber vardı’ dediler, alıkoydular.
Neden aşağı kalayım ahir zaman Meryem’i olmaktan? Neden zulmedeyim nefsime?
Ben sizi Cennete sürüklüyorum ey anne ve baba..
Neden geri çekiyorsunuz, Cennet mükafatı size az mı geldi, beni mi çok gördünüz yoksa?
Evlenince takarsın, giyersin.. Peki nasıl talepte bulunacağım eşimden. ‘Ailem izin vermedi sen izin ver bari takayım’ mı demeliyim? Neden sizin gözetiminiz de takamıyorum? “Babam istedi evet! Annem razı , diyemiyorum? Ahirette Rabbim işte bu babam ve o ahir zaman da genç kızını altın bildi elmas bildi sakladı ve korudu işte benim temiz iffetimden babam sorumlu ona Rahmet et” diyemiyorum.
Diyelim ki taktın. Kuzenlerinin yanına çıkabilecek misin? Eniştenle oturabilecek misin? Ya bayram da(uzak akrabalara) ziyarete gelebilecek misin? Aman Allah’ım düğünler ya en önemlisi.. Hani şu kadınların birden boya fıçısından çıktığı haşa bugün düğün günü bugün tesettür yok dercesine açılıp saçıldıkları karışık, haram-helal gözetilmemiş düğünler.. Onlara nasıl geleceksin? Gençsin kalk oyna. Hadi oturmaya mı geldik…
Evet! Vallahi ben oturmaya gelmedim. Sizler de öyle. Düğünlerde ayaktaydınız, şölenlerinizde de… Peki ne oturtuyor sizi ahiret konusunda bu denli sabit şu dünyada? Ne oldu size ki amellerinize bir salih amel daha katmak için yapılan yarıştan geri kaldınız. E biz onu yapalım da bu kalsın safsatalarıyla nereye kadar gidilecek böyle? Neden ayaklanmıyorsunuz? Bizden geçti artık.. Öyleyse bırakın gençler oturmasın, ayaklansın! Destek olun köstek değil. Ciddi olun lakayt değil. Hangi genç yapamaz imanı olduktan sonra? Kim tesettür ağır geliyor bana der siz destekledikten ve yetiştirdikten sonra? Allah aşkına akledin ve yardım edin bizlere. İffetsiz kokuşmuş sokakların oluşmasına “Dur kızım, sus oğlum, aman etme ne der el alem..” diyerek durdurduğunuz ve bir neslin bu hale gelmesine sebep olduğunuz için hakkınız var mı “bu ne ahlaksızlık, bizim dönemimizde şöyleydi böyleydi..” demeye. Siz değil misiniz yetiştiren ve öğreten.. İlk eğitimi veren değil mi aile kurumu? Öyleyse siz sorumlusunuz bu düzensiz, ahlaksız nesilden.
Ya ayaklanmış, öncü gençlere destek olun ya da geri kalmışlığınıza yakınıp durun.

Rabbim ben korkuyorum azabından.
Sen Yücesin. Ve Merhametli olan da Sensin..
Bizlere ;
Meryem’in iffetini ,
Aişe’nin ilmini,
Fatıma’nın salihalığını,
Hatice’nin vefasını, fedakarlığını,
Asiye’nin adanmışlığını
Ve Rabbim Hakkıyla tesettürü ve rızanı nasip et.
Allahumme Amin…

Umame

Genç Muvahhide

Paylaş:
Yorum Yok

Yorum Bırak