Kategoriler
Ana SayfaGenel‘Afiye Sıddıki’yi Kim Destekleyecek?’

‘Afiye Sıddıki’yi Kim Destekleyecek?’

‘Afiye Sıddıki’yi Kim Destekleyecek?’

Afiye Sıddıki önceleri parlak bir bilimkadını olarak görülüyordu. Daha sonra ABD hükümeti Pakistanlı bilim kadınını en çok aranan terörist zanlıları listesinin üst sıralarında bulunan, El Kaide’nin yeni yüzü olarak tanıttı.
17 Temmuz 2008, Kabil’in güneyinde bir eyalet başkenti olan Gazni’deki Bazazi Camii’sinde akşam namazlarını kıldıktan sonra evlerine doğru gitmekte olan insanlar cami çıkışında yere yığılmış bir kadın görürler. İnsanlar sırtında küçük bir çantası ve kucağında 12 yaşlarındaki oğluyla yere yığılmış mavi burkalı kadının etrafında bir kalabalık oluştururlar. Fakat o anda kalabalığın arasından biri bunun bir bombalı eylem olabileceğini, burkalı kadının altında bomba olabileceğini ileri sürerek polis çağırır.
Kısa bir süre sonra 11,000 kilometre uzakta Washington’daki FBI karargahının telefonu çalar. Telefonu açan şahıs “Hı hı” dedikten sonra önünde duran listeden Afiye Sıddıki ismini bulur ve üzerine çarpı atarak yanına “yakalandı” yazar.
İki hafta sonra Afiye Sıddıki Afganistan’daki ABD Hava Kuvvetleri’nin Bagram havaüssünden New York’a uçurulur. Artık bir eşofman giymektedir. Sıddıki’nin karnında iki mermi vardır, boyu 1,63 olan kadın zanlının kilosu sadece 40′tır.
Sıddıki bir kez daha ilk kez 11 Ağustos’ta Manhatten’daki bir mahkemede görülür. Başını örttüğü gözlenen Sıddıki tekerlekli sandalyede oturmaktadır.
Sıddıki’nin Afganistan’da sorgulandığı sırada, askerlere ait tüfeği ele geçirip Amerikan askerlerine ateş açtığı iddia ediliyordu.
Olayda askerlerden ölen ya da yaralanan olmadı, ancak 37 yaşındaki Sıddıki vuruldu.
Sıddıki, mahkemede hem bu olay, hem de El Kaide’nin lider kadrosuyla bağlantılı olduğu iddialarını reddetti.
Mahkemede ifade veren FBI ajanları ve ABD askerleri, Afganistan’daki bir polis karakolunda Sıddıki’yi sorgulamaya hazırlanırlarken, bir tüfek kapıp ateş açtığını söylediler.
Amerikalıların ateşe karşılık verdiği ve Sıddıki’nin yaralandığı belirtildi. Pakistanlı bilim kadınının iyileştikten sonra yargılanmak üzere ABD’ye götürüldüğü kaydedildi.
Afiye Sıddıki Manhattan’daki ABD Bölge Mahkemesi’nde görülen davada 86 yıl hapse mahkum edilmişti.
El Kaide lideri Dr. Eymen el Zevahiri ‘nin “Afiye Sıddiki’yi Kim Destekleyecek ?” yazısını siz okuyucularımızın ilgisine sunuyoruz:
Allah’ın ismi ile başlarım. Salat ve Selam Allah’ın resulü’ne, ( Sallalahu aleyhi ve sellem), ailesine, ashabına ve müttefiklerine olsun.
Her taraftaki Müslüman Kardeşlerime:
Allah’ın Rahmeti, inayeti ve selamı sizin üzerinize olsun. Ve bundan sonrası için derim ki :
Amerika’da bir mahkeme kardeşimiz Aafia Sıddiki’ye ( Afiye Sıddıki) seksen yıldan daha uzun sürecek bir cezayı onadı. Bu karar hakkında yorum yapmak adına birisi Amerika’ya ve diğeri Pakistan’daki Müslüman halka yönelik olmak üzere iki mesajım bulunmaktadır.
Amerika’ya olan mesajıma gelince, yargılayın, yargılamanız yalnızca sizedir ve zulmedin, zulmünüz yalnızca sizedir; ve saldırın, bilin ki sizin saldırılarınız ancak sizedir. Göklerin ve yerin Rabbi’ne yemin ediyor ve diyorum ki biz sizinle ya kıyamet saatine kadar yahut siz bize yönelik cürümlerinizi durdurana kadar savaşacağız. Öyleyse şimdi karar kıldığınız Müslümanı zindanınıza atın, canınızın istediğini öldürün keyfinizce baskın yapın ve dilediğinizce kibirlenin ve sakın aklınızdan bir lahza bile çıkarmayın ki Ümmet-i İslam baskına baskın, ölüme ölüm , yıkıma yıkım ve saldırıya saldırı ile karşılık vermekten asla bir adım geri durmayacaktır.!
“Size karşı savaş açanlara, siz de Allah yolunda savaş açın. Sakın aşırı gitmeyin, çünkü Allah aşırıları sevmez. Onları bulduğunuz yerde öldürün. Sizi çıkardıkları yerden siz de onları çıkarın. Fitne çıkarmak, adam öldürmekten daha kötüdür. Mescidi Haram’ın yanında, onlar savaşmadıkça siz de onlarla savaşmayın. Sizinle savaşırlarsa onları öldürün. İnkar edenlerin cezası böyledir. Eğer onlar vazgeçerlerse; şüphesiz ki Allah, Gafur’dur, Rahim’dir. Fitne ortadan kalkıp Allah’ın dini tam anlamı ile egemen oluncaya kadar onlarla savaşın. Eğer yaptıklarına son verirlerse zalimlerden başkasına asla saldırılmaz.” (Bakara 190-192)
Pakistan’daki Müslüman topluma olan mesajıma gelince, ona olan sözüm de birkaç sözden fazla değildir nitekim zaman söz söyleme zamanı değil çalışma ve çaba gösterme zamanıdır. Siz hükümetinizi ve ordu yöneticilerinizi gurursuz, mukaddesiyatsız, kıymetsiz ve değerlerini yitirmiş bir hale çevirdiniz. Amerikalılar ve onların Haçlı müttefikleri ülkenizi işgal ediyor, ailelerinizi öldürüyor, köylerinizi yok ediyor ve kadınlarınızı esir alıyorlar. Peki bundan daha büyük aşağılama, bundan daha büyük bir hakir görme ve daha büyük bir taciz var mıdır? Öyleyse ey Pakistan’ın özgürleşmişleri! Ey Şereflileri! Ey Hak ehli, korunma ehli ! Ey şevk ve hararet ehli! Ve Ey İslam’ın Askerleri! Yol ibraz olundu ve yöntem aşikar kılındı! Bundan sonra her kim Aafia Sıddiki’yi esaretten kurtarmak istiyorsa, her kim onu ve tüm Müslüman kadınları taciz edenlerden intikam almak istiyorsa Mücahid’lere katılmalıdır nitekim Cihad’dan başka kıymet ve onur vesilesi yoktur!
“O hâlde, dünya hayatını ahiret hayatı karşılığında satanlar, Allah yolunda savaşsınlar. Kim Allah yolunda savaşır da öldürülür veya galip gelirse, biz ona büyük bir mükâfat vereceğiz. Size ne oluyor da, Allah yolunda ve “Ey Rabbimiz! Bizleri halkı zalim olan şu memleketten çıkar, katından bize bir dost ver, bize katından bir yardımcı ver” diye yalvarıp duran zayıf ve zavallı erkekler, kadınlar ve çocukların uğrunda savaşa çıkmıyorsunuz? İman edenler, Allah yolunda savaşırlar. İnkâr edenler de tâğût yolunda savaşırlar. O hâlde, siz şeytanın dostlarına karşı savaşın. Şüphesiz şeytanın hilesi zayıftır.” (Nisa 74-76)
Ve bu , kalplerinde kıskanma olanlara ve tevazuu sahiplerine yeterlidir.
Amel ile desteklenmemiş sözün kıymeti yoktur.
Ve sözlerimizin sonu alemlerin rabbi olan Allah’a övgü ve efendimiz Muhammed ( sallallahu aleyhi ve sellem)’e gönderdiğimiz salat ve selamdır.
Allah’ın selamı ve inayeti de sizin üzerinize olsun.
İncanews
Afiye Sıddıki ile ilgili gençmüslümanlar tarafından hazırlanmış video:
https://youtu.be/VDkFZ4uZd8U
 

Paylaş:
Yorum
  • ALLAH zalimleri elbtte kahredecektir.Beşşeril sabirin.ALLAH razı olsun

    15 Aralık 2015

Yorum Bırak