Kategoriler
Ana SayfaGenel5 hadis ile günahların affına ileten yollar

5 hadis ile günahların affına ileten yollar

5 hadis ile günahların affına ileten yollar

  • Güzelce abdest almak

“Kim güzelce abdest alırsa, o kimsenin günahları tırnaklarının altına varıncaya kadar bütün vücudundan çıkar.” (Müslim, Tahâret 33)
gusul-abdesti-sunnetleri

  • İnanarak ve sevabını Allah’tan bekleyerek Ramazan orucunu tutmak

Rasulullah (sav) şöyle buyurdu:”Her kim inanarak ve karşılığını Allah’tan bekleyerek Ramazan’ı ihya ederse, geçmiş günahları bağışlanır” (Buharî, İman, 25, 27; Müslim, Musafi’in, 173, 176; İbn Mace, İkametu’s-Salâ, 173; Tirmizî, Savm, 83)

  • Kadir gecesini ihya etmek

Rasulullah (sav) şöyle buyurdu:”Kadir gecesi (Ramazan’ın) son onundadır. Kim bu gecelerin sevabını Allah’tan bekleyerek ihya ederse Yüce Allah onun geçmiş ve gelecek günahlarını bağışlar. O tek gecelerdedir (29-27-25-23-21)” (A. Hanbel 5/324)
1-bardak-suya-1-adet-hurma-koyup-h1448088443-115e49

  • Yiyip içtikten sonra Allah’a hamd etmek

Rasulullah (sav) şöyle buyurdu: “Her kim yemek yedikten sonra ‘Hiçbir güç ve kuvvetin olmadığı halde bana bu yiyeceği nasip eden Allah’a hamdolsun’ der, her kim elbise giyer ve ‘Hiç bir güç ve kuvvet olmaksızın bana bu elbiseyi giydiren ve nasip eden Allah’a hamd olsun” derse geçmiş ve gelecek günahları bağışlanır.” (Ebu Davud,Libas 1; Tirmizi,Deavat 56)
sahursuz-oruc-zayiflatirmi-h

  • Hasta ve sıkıntılarda sabır göstermek

“Herhangi bir müslümanın başına hastalık ve diğer sıkıntılar gelirse, Allah onlar sebebiyle onun günahlarını ağacın yapraklarını döktüğü gibi döker.” (Buhari, Merda,13,16;Müslim,Birr ve’s-Sıla,45)
revert2-620x330

Genç Muvahhide

 
 
 

Paylaş:
Yorum Yok

Yorum Bırak