Kategoriler
Ana SayfaFikir - Davet11 Eylül, Amerikan Sonbaharının Başlangıcıdır!

11 Eylül, Amerikan Sonbaharının Başlangıcıdır!

11 Eylül, Amerikan Sonbaharının Başlangıcıdır!

İslam ümmeti koyu karanlık bir kış geçiriyor. Coğrafyamız dört bir yandan yerli veya yabancı işgalcilerin altında. Topraklarımız mazlumların kanıyla ıslanıyor. Kadim şehirlerimiz enkaz yığını haline geliyor. Kış uzun sürdü… Ümmete sahip çıkacak ne bir İslam devleti var ne de halifemiz. Osmanlı zamanında Haçlılar’a ölüm kusturan İslam ordularının yerini ise çoktan firavunun askerleri aldı. Şam, Grozni, Kandahar, Kudüs, Bağdat, Mogadişu… Hepsi aynı kâbusu görüyor, kışın bitmesi için hepsi dua ediyor…
İslam dünyasına bu kâbusu yaşatan Batı dünyası ise refahın ve kibrin zirvesini yaşıyor. Bir yandan ekonomik olarak, diğer yandan da kültürel, askeri ve siyasi olarak tüm dünyayı abluka altına almış durumdalar. İstedikleri zaman Hiroşima’ya atom bombası atıyorlar, istedikleri zaman Vietnam’ın üçte ikisini yangın bombaları ile yok ediyorlar, istedikleri zaman Irak’ta 2 milyon insanı göz göre göre katlediyorlar…
Yukarıda yazdıklarım acı gerçeğimiz. Dahası Allah’ın bizleri imtihanı.
Peki, bu gerçek karşısında ne yaptı Müslümanlar?
Birileri Batı’nın gücü karşısında diz çöktü ve onlara şirin gözükmek, itaatkâr bir köle olduğunu ispat etmek için kraldan daha çok kralcı oldular. Ülkelerini Amerikan üslerine, ceplerini de dolara açtılar. İslam dışı bir yönetim biçimi olan demokrasiyi ve faiz üzerine kurulu bir sistem olan kapitalizmi sırf Amerika’nın emriyle kabullendiler, hatta benimsediler. Amerika onların yeni ilahı olmuştu. Dinara ve dirheme tapan, üç kuruşluk dünya hayatını ahirete tercih edenlere yazıklar olsun!
Birileri de Amerika’dan değil, Allah’tan korktular! Reddettiler Amerika’ya köle olmayı, diz çökmeyi öğrenmemişlerdi Resul’lerinden. Ferman Bush’un ise, Horasan dağları bizimdir dediler. Amerika’nın tüm dünyaya dayattığı demokrasiyi, kapitalizmi ve laikliği ayaklarının altına aldılar, Allah’ın şeriatından başka bir nizam kabul etmediler.
11Ve and içtiler Horasan dağlarında.
And içtiler ümmetin sırtına bir hançer gibi saplanan İsrail’i kuran Amerika’yı sarsmaya!
And içtiler Kudüs özgür olana dek Haçlılarla yeniden savaşmaya!
And içtiler ümmeti ayağa kaldırıp cihadı tüm dünyaya yayana dek durmamaya!
19 yiğit öne atıldı ve Amerika’ya anlayacağı dilden cevap verme kararı aldılar. Vefa ehline feda kolaydır. Allah yolunda ölüm, sonsuzluğa açılan bir kapıdır…
11 Eylül Amerikan sonbaharının başlangıç tarihidir. Neden mi?
11 Eylül’den bir gün önce nasıl bir Amerika vardı? Ortadoğu’daki diktatörleri kuduz köpekler gibi mazlum Müslüman halkın üzerine salan, gasp ettiği toprakları necis varlığı ile kirleten İsrail’i besleyen, sadece Müslümanları değil tüm dünya halklarını kendine köle yapan Modern Roma’ydı Amerika. Dünyanın en gelişmiş silahları, en iyi istihbarat ağları, girenin bir daha çıkamadığı hapishaneleri ile kibirlenen Amerika, dünyanın tek süper gücü olduğunu ve öyle kalacağını zannediyordu.
İşte bu sebeplerle Amerika hedef alındı. Madem Modern Roma olan Amerika, Müslümanları kendine köle yapmak istiyor, boynuna tasma geçirmeyi reddedenler ona ders vermeliydi, kendini tanrı (!) sanan Amerika’ya “ölümlü” olduğunu hatırlatmalıydı.
İkiz Kuleler bu nedenle hedef seçildi. Amerika için esas temel kapitalizmdir. Yani dini paradır. İkiz Kuleler dünya ticaretinin merkeziydi ve faiz üzerine kurulu bu sömürü sistemi İkiz Kuleler ile somutlaşmıştı.
Resulullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur:
“Dinar’a ve dirheme kulluk yapanlara lanet edilmiştir.” (İbn Mâce, Zühd: 8)
Asrın Roma’sı Amerika’nın İkiz Kuleleri vurulması çok büyük bir ekonomik darbe oldu. 11 Eylül saldırısının Amerika’ya verdiği ekonomik zarar 4 trilyon doları aştı! (1)
Mesele düşmana sadece ekonomik zarar değildi. Bundan daha da önemlisi Amerika’nın kibrinin kırılmasıdır. Kendini dünyanın jandarması sanan Amerikan kovboyları kendi evinde kendi kalesinde vuruldu. Hem de canlı yayınla! Bu darbe Amerikan toplumuna psikolojik travmaya dönüştü. Amerika kurulduğu tarihten bu yana başta iki dünya savaşı olmak üzere birçok savaşa girmiştir. Ama hiçbirinde kendi topraklarında kayıp vermedi, darbe yemedi, vurulmadı. Sadece 2. Dünya Savaşında Pearl Harbor saldırısında kendi toprağında vuruldu ama o da ana kara Amerika’dan 3700 km uzaklıktaki Hawaii adalarında oldu. Nazi Almanyası’nın da, Stalin Sovyet Rusyası’nın da Amerika’yı kendi topraklarında vurmaya gücü yetmedi. 11 Eylül ise Amerika’nın kalbi olan New York’da, onun da kalbi olan Manhattan’da oldu. Bu saldırıyı anlatan el Kaide’nin videosunun “Manhattan Gazvesi” isimli olması bile anlayana çok şey anlatmakta!
Diğer hedef ise başkent Washington’daki Amerikan Savunma Bakanlığı yani Pentagon idi. Saldırı sonrası sözde dünyanın en iyi korunan binasının Batı cephesi yıkıldı. Tüm dünyayı orduları ile titretme derdinde olan Pentagon’un kendisi titremişti, hatta sarsılmıştı!
Bir de cephenin diğer tarafına bakalım. 11 Eylül saldırısı Müslümanlar için de dönüm noktasıydı.
Namık Kemal’in bir beyiti anlamlıdır:

Kilâb-ı zulme kaldı gezdiğin nâzende sahrâlar,
Uyan ey yâreli şîr-i jeyân bu hâb-ı gafletten!

Atasının dediklerini anlamayan yeni nesil için sadeleştirelim:

Zulmün köpeklerine kaldı gezdiğin nazlı sahralar,

Uyan ey yaralı kükremiş aslan bu gaflet uykusundan!

11 Eylül gazvesi ümmeti gaflet uykusundan uyandırdı. Sovyetlere karşı Afgan cihadı ümmete yeniden cihadı aşılasa da savunma savaşıydı. 11 Eylül ise 19 akıncının hücum saldırısıydı. Viyana’dan bu yana geri çekildiğimizden beri hücum etmeye hasret kalmış ümmete bir kıvılcımdı. Amerika’nın gücüne iman etmeye başlamıştı birileri, Amerika yenilemez diye sayıklıyorlardı. 11 Eylül Amerika’nın kartondan bir kaplan olduğunu dosta düşmana gösterdi. Modern Roma’nın balonu patladı sadece üç uçak ile. 19 genç haykırıyordu adeta:
“Ey ümmet! Sen Hıttin’de Selahaddin’sin, Malazgirt’te Alparslan. Ayn Calut’ta Moğolları durduran sen, bugün de bu düşmanı durdurabilirsin. Yermük’te, Mohaç’ta, Preveze’de düşmanın üzerine giden sen, bugün de ilerlemelisin!”
Mesaj alınmıştı. Ümmetin gençleri dünyanın dört bir yanında sevinç gösterilerinde bulundu. Hatta bizim ülkedekiler gibi Amerikan uşağı ve para babası olmayan Latin Amerika’nın sol görüşlü insanları bile 11 Eylül’ü mazlum halkların Amerikan barbarlığına bir tokadı olarak gördü. Artık Usame Amerikan emperyalizmine karşı çekilmiş bir kılıçtı, ümmet cihadın tek çözüm yolu olduğunu görmeye başlıyordu. Bugün Suriye’de, Irak’ta, Somali’de, Yemen’de, Mali’de, Libya’da, Afganistan’da, Hindistan’da… ümmetin evlatları cihadı kuşanıyor direnişi örgütlüyorsa, bilin ki bu cesareti 11 Eylül sabahı yeniden kazandılar.
626841_detayŞeyh Usame, 11 Eylül Saldırıları ile ilgili olarak 21 Ekim 2001’de verdiği röportajda şunları diyordu:
“Elhamdulillah, şunu söyleyeyim, savaş El-Kaide ve dünya haçlıları arasında değildir. Savaş; İslam, İslam dünyası ve dünya haçlıları arasındadır. Ve bu örgüt, Allahu Subhanehu ve Teâlâ’nın lütfuyla, Afganistan’da mücahit kardeşlerimizle beraberdi. İnsanlar, bunun gibi o dönemde daha şiddetli laflar da ediyorlardı. ‘Sovyetler Birliği’ni nasıl yenerler’, diye soruyorlardı ki o dönemde Sovyetler Birliği gerçekten tüm dünyayı korkutan dev bir güçtü. NATO onun korkusundan tir tir titriyordu. Bize ve mücahit kardeşlerimize Allah tarafından bahşedilen lütufla ortadan kalkan Sovyetler Birliği nerede? Geride sadece izleri kaldı. Bir bütün olarak devamlılık gösteremedi, çok sayıda devletçiklere ayrıldı, Rusya kaldı. Bizleri katından güçle destekleyerek Sovyetler Birliği’nin yenilgiye uğramasına dek bizlere sebat veren Allahu Teâlâ’nın aynı şekilde yine katından yardım ederek, aynı topraklarda aynı insanlarla Amerika’yı da yenmemizi sağlamaya gücü yeter. Bu, Allah’ın lütfudur ve bizler Amerika’nın yenilmesinin Allah’ın izniyle mümkün olduğuna inanıyoruz. O, bizlere Allah’ın izniyle Sovyetler Birliği’ni yenmekten daha kolaydır.” (2)
Allah’ın ordusu olan mücahidlerimiz Afganistan’da Sovyetleri yıktı ve çekildikten iki yıl sonra Sovyetler Birliği yerle bir oldu. Allah’ın izniyle sıra modern Roma olan Amerika’dadır. Bu ümmetin Roma ile savaşı Resulullah (sav) zamanında başlamıştır. Resulullah (sav) ölüm döşeğindeyken bile Doğu Roma (Bizans)’ın üzerine yürüyecek orduyu düşünüyor ve haykırıyordu: “Usame’nin ordusu sefere çıktı mı?”. (3) O gün bugündür biz ve Romalılar savaş halindeyiz. Allah’ın izniyle son akınlarını da püskürtmek üzereyiz. Zafer için sebat etmeliyiz, ahde vefa göstermeliyiz. Ümmetin bu savaşında başkomutan Usame şehid düşmüş, sağ kolu Şeyh Zevahiri ondan aldığı bayrağı daha da ileriye taşımayı başarmıştır. Bugün bizlere düşen de Haçlıların ve Haricilerin saldırıları karşısında onun yanında saf saf olup kenetlenmektir.
26934348
Şeyh Usame 11 Eylül’den yaklaşık 3 ay sonra bildiri yayınlayarak saldırıyı el Kaide adına üstlenmişti. (4) Usame bu bildiride sözlerini nasıl bitirdiyse biz de öyle bitirelim:
“Sözlerimi bu kahramanları anmak için bazı şiir beyitleri ile bitiriyorum.
Ki onlar;
Hicaz toprağından, iman toprağından, Ğamid ve Zehrandan, ve Beni şehirden, ve Harebden, ve Necidden, Mekke-i Mükerremeden, Medine-i Münevvereden,
Salim ve Nevvaf Hazimi ve Halid Muhtar, dünya nimetlerini terk ederek direnişe kalktılar. Allah şehadetlerini kabul etsin. Amin.
Onları bilenmiş ve keskin görüyorum,
Zorluklara karşı çarpışırken, şiddetle saldırırken.
Boşluğa gülümseyerek Rableri için canlarını feda edenler
Ne kadar da farklılar
Ve kılıç onları kederle izliyor.
Onların korumasız çağrılarına karşı göğüslerine saplayanlar
Eğer zalimin karanlığı kapatılırsa,
Çetin sıkıntıları yakalarız.
Ve kanla dolup taşan vatanımızda
Zalim hala saldırmaya devam ediyor.
Ve meydanlardan atlar,
Ve dişlerin parıltıları görünmez oldu.
Davul ve çalgıların ezgileri onları övüyor.
Sen onla konuşurken, şiddetli rüzgârlar onun saraylarını harap etti.
Saldırıları durdurmayacağız,
Yoldaşlarımız ölünceye kadar.”
 
Twitter: @Seyfullah_Ali_

Seyfullah Ali

Küresel Analiz

DİPNOTLAR
1- http://www.aljazeera.com.tr/haber/11-eylulun-maliyeti-4-trilyon-dolar
2- http://www.timeturk.com/tr/2014/09/11/usame-bin-ladin-in-11-eylul-roportaji.html
3- İbnSa’d, Tabakat, Cilt 2, Sayfa 190
4- http://www.incanews.net/yazar/usame-bin-ladin/30/11-eylul-saldirilari
Manhattan_on_September_12_-_Landsat7
 
 
 

Paylaş:
Etiketler
Yorum Yok

Yorum Bırak